Skocz do zawartości
Forum

Sposoby zakażenia wirusem HIV


Gość Ponuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mój znajomy jakiś czas temu przypadkowo nastąpił na leżącą na ziemi igłę, która wbiła się w stopę. Rozważał możliwość testu na HIV, jednak uważa, iż to mało prawdopodobne żeby mógł zarazić się w ten sposób. Po spotkaniu z nim podałem mu rękę, nie zauważyłem na jego dłoni żądnych małych ranek czy śladów krwi. Po myciu zębów nabrałem w dłonie wodę aby wypłukać usta, mam problem z dziąsłami i często krwawią podczas czyszczenia zębów. Potem zdałem sobie sprawę, że miały kontakt z wodą z mojej skóry, która z kolei miała kontakt z dłonią tego znajomego. Czy istnieje jakaś możliwość, że mogłem zarazić się HIV? Zakładając, iż mój znajomy jednak się zaraził

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Uzupełnię,przez podanie ręki,jedzeenie z jednego tależa,czy też łyzki,wypicie napoju z butelki,po zakazonym,spanie w jednym łozku,przytualnie,kąpaniew basenie,nie zakazimy się.
Czy igła,jeżeli wstrzykujesz sobie narkotyki po kimś kto sobie wstrzyknął ,dojdzie do zkazaenia,chyba że wyparzysz tą skrzykawkę powyżej 100%i igłe to nie.
Natomiast,seks mezszyzna łatwiej może zarazić kobietę,niż kobieta meższczyznę,chyba że kobieta ma otarcia w pochwie,lub odbywa stosunek w czasie menstruacji ,lub po niej,gdy uprawia kobieta ostry seks,kiedy dochodzi do otarcia narządów wewnetrznych,twoich i jej,gdy jest sucha w środku,naraża na otarcia tym samym.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Ja z wyłącznie hipotetycznymi pytaniami , ale proszę o POWAŻNE odpowiedzi i niezbywanie w stylu "a lekcję biologii już miałeś?", jeżeli ktoś wie:

1)Czy picie z butelki pitej od osoby z HIV zaraża ,jeżeli powiedzmy , że ta osoba zostawiła krew na butelce , a my mamy ranę na wardze lub w buzi?
2)To najważniejsze pytanie:
Jeżeli weźmiemy poprzednio wyrzucony do śmieci(kosza) papier toaletowy , na którym była krew i śluz odbytniczy osoby z HIV i się nim "podetrzemy" , jeżeli w dodatku mamy podrażniony odbyt i mamy na nim też niekiedy ranki (POWIEDZMY) to możemy się zarazić?

Pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza

Witam, nie wiem od czego zacząć.Mój problem może wydawać się bezsensowny, jednak spędza mi sen z powiek.Byłem wczoraj w toalecie na stacji benzynowej, gdzie postanowiłem oddać kał.Jako,że zawsze troszczę się o higienę i boję się wszelkiego rodzaju zarażeń, nie siadałem na desce klozetowej.Pod naciskiem spadającego kału, kilka razy krople wody z muszli odbiły się i trafiły mi do odbytu.Jakiś czas później zacząłem zastanawiać się, co jeśli w tej wodzie była sperma osoby zarażonej wirusem HIV? Czuję się z tym problemem idiotycznie, a głupio mi z kimś o tym rozmawiać, nie wiem także jak zapobiegać podobnym przypadkom w przyszłości. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Holandiaa1

Witam proszę o ocenę ryzyka w sytacjach podanych.
1) Po kąpieli założyłam czystę majtki z szuflady rano zauważyłam na nich 1 cm krople krwi mi że tak powiem nie miała skąd lecieć ponieważ nie mam miesiączki ani nic chociaż na drugi dzień od tego zdarzenia zaczeło mnie podburdzać. Czy jeśli jednak to nie była moja krew a dotykała mego miejsca intymnego to czy jest ryzyko zakażenia ??
2) Byłam na próbnie do bierzmowania i za mną siedziała koleżanka ze swoim świadkiem oboję prowadzą bardzo się źle co raz nowy chłopak nowa znajmość która kończy się seksem wiec podjerzewając a właściewe zakładając że one mają HIV i byłam odwórcona do nich plecami a one mają bardzo głupie pomysły nagle tak mnie coś ukułą jakby igła jak się zapytał czy to one to zaczeły się głupkowato śmiać więc zakładając że mnie ukuły igłą ból by przed pośladkami i na tej igle mogła być krew ich albo nie wiadomo kogo bądz czego w domu mama sprawdzała to nie zauważyła ale nie dowidzi wiec wiadomo to jeśli na ilgę zanjdowała się zakażona krew i wbiły mi ją i ona mogła wejść w mój krwibieg to jakie jest ryzyko zakażenia ?? Od razu mówie że jestem dziewicą

Odnośnik do komentarza

Matko ale ty niemądra jesteś....
Po pierwsze skoro znalazłaś krew na majtkach to niby kogo on miała być???????
Po drugie widzę że jesteś bardzo wredna skoro podejrzewasz swoje znajome o chorowanie na tak śmiertelną chorobę tylko i wyłącznie dlatego że zyją inaczej niz ty - czego pewnie im zazdrościsz ....

Odnośnik do komentarza
Gość Holandiaa1

Mój wujek ma HIV i na przywitanie zawsze jest tak że się całujemy w policzek tak się przyjeło u mnie w rodzinie i otóż było że pocałowłam się z wujkiem w policzek i nie zgraliśmy się i kiedy ja otowrzyłam buzię bo chciałam coś powiedzieć to wujek tak jakby pocałował mnie w usta ja na ustach nie mam ranek w buzi nie wiem nie miałam wyrywanych zębów itp . Wujek jakoś na ustach szczególnych ran nie miał ale nie wiem jak w buzi. Teraz to się nawet obawiam że nasze języki mogły się dotknąć. Nie umiem opisać tego zajścia ono trwało kilka sekund no ale to było mniej więcej tak że ja z wujkiem pocałowaliśmy się przez przypadek w usta i na dodatek nie wiem czy nie wiem czy nasze jeżyki się nie dotkenły. zakażenia ? Bardzo się boję.Teraz jest chora i kaszle i mam lekko zaczerwienione gardło nie byłam u lekarza wiec nie wiem czy mam jakieś ranki czy nie. Proszę o szczerą fachową i lekarską poradę. I błagam o wypowiedz eksperta

Odnośnik do komentarza
Gość takitamktoś

Ryzyko jest bardzo mało ale jednak jest, szczególnie jesli to ty w buzi miałas jakies ranki itp, ale tak jak pisałem ryzyko jest malutkie. Pierwszymi objawami są objawy grypopodobne, które pojawiają się po 2-8 tygodniach, ewetualnie są tez objawy niewidoczne, jesli są wątpliwosci to warto udac sie na test.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Około miesiąc temu byłem na festynie i jadłem watę cukrową. Po zjedzeniu koło słupka rosła dość wysoka jak na tamten czas
trawa więc wytarłem o nią ręce. Jak wycierałem to przy którymś pociągnięciu miałem uczucie ukłucia, skaleczenia... pomyślałem od razu o igle. Od razu zacząłem jej szukać i świecić latarką z telefonu( był wieczór). Co prawda byłem trochę wcięty ale szukałem tam igły z kolegą i nic nie znaleźliśmy. Na ręku nie zauważyłem żadnych śladów krwi ani skaleczenia. Stwierdziłem że to po prostu ostra trawa...

Jenak od 1-2 tygodnia nurtuje mnie stan mojego zdrowia.
Mam biegunkę od jakichś 7-8 dni, od 3 tygodni mam jakąś czerwoną plamkę w kąciku nosa, bolą mnie mięśnie i nie wiem czy nie mam powiększonych węzłów chłonnych. Mam nocne poty ( ale to odkąd pamiętam). Te objawy nie wzbudziły we mnie podejrzenia. Dopiero dziwnie łuszcząca się skórka na podniebieniu przeraziła mnie... Zacząłem szukać co to może być i trafiłem na temat HIV. Po przeczytaniu wszystkich objawów zamarłem. wtedy przypomniałem sobie o tej sytuacji z festynu.

Czy mogłem się zarazić HIV??? Czy mogą występować takie objawy przy innych chorobach? Co z tym robić?

Odnośnik do komentarza
Gość Holandiaa1

Proszę o szybką i rzetelną ocenę ryzyka..Mam takie pytanie mój kolega miał wielu patrnerek seksulanych nie wiem szczerze czy się zabiezpieczał czy nie i ujmę to tak byliśmy na miejsce i wgl i on włożył mi palce do buzi nie wiem czy skórki miał pobrywane czy może mu z tych palców krew leciała czy nie bo to było dawno. Ale teraz wpadam w obłęd bo co jeśli krew mu z tych palców leciała ?? Jakie ryzyko zakażenia ?? Jestem młoda w sierpiniu skończe dopiero 16 lat. Nie uprawiałam sexu ani nie brałam narkotyków. Ten kolega miał 20 lat wtedy wstydzę się o tym powiedziec mamie. Od tego czasu miałam robionych wiele morfolgii WBC zawsze się w normie miesiło. To było jakiś czas temu i po prostu nie pamiętam ie patrzyłam się mu na palce nie wiem czy leciała mu krew czy nie czy miał pobrywane skórki czy nie a teraz jestem w całkowitej panice. Proszę o szczerą poradę.

Odnośnik do komentarza
Gość Holandiaa1

Otóż mój kolega najprawdopodbniej jest nośicielem tego wirusa.Nie wnikałam specjalnie w jego życie intymne.Ale doszło między nami do takiej sytacjii iż nie studiowałam jego rąk w żaden sposób ale było tak że dotykał palcami moich ust i włożył mi swoje palce do buzi jeździł nimi po wewnętrznej stronie ust języka nimi mojego dotykała. Do zdarzenia doszło dawano.Wiem że to państwa może źle o mnie świadczyć ale miałam wtedy zaledwie 14 lat. Boję się o tym zdarzeniu powiedzieć rodzicom. A boję się bo byliśmy wcześniej na mieście dotykałm wszytskiego i nie wiem mogła mu lecieć krew ze skórki od pazkocia albo coś raz że nia pamiętam 2 że nie studiowałam jego rąk.Proszę o ocenę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...