Skocz do zawartości
Forum

Czy to zespół jelita drażliwego?


Gość sloneczko2614

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sloneczko2614

Witam. Parę miesięcy temu zaczęłam odczuwać bóle najczęściej po lewej stronie brzucha w okolicy pępka (troszkę wyżej i bardziej po lewej stronie). Bóle był także w innych okolicach (jakby w okolicach jajnika). Odczuwałam także bóle pleców aż po łopatkę (tylko po lewej stronie) Miałam problemy z wypróżnianiem. Byłam u lekarza. Dostałam skierowanie na badania krwi, cukru i moczu. Wszystko jest OK. USG też nic nie wykazało. Dodam że jestem osobą strasznie znerwicowaną niestety. Nie raz brałam już leki na nerwicę... Leczę się też na nadczynność tarczycy. Lekarz stwierdził zespół jelita drażliwego. Po lekach bóle jakby ustąpiły (pojawiają się znaczniej rzadziej i są mniej bolesne). i wszystko byłoby w porządku gdyby nie to że od jakiegoś czasu zauważyłam zgrubienie, które jest nad pępkiem (tam gdzie najczęściej mnie bolało). ciężko stwierdzić co to jest. Nie czuję żadnego guzka tylko zgrubienie tak jakby na mięśniu brzucha (mam wrażenie że jest większe gdy mam okres). gdy stoję czy leżę nie widać tego zgrubienia ale jak się zginam lub siadam już tak. Nie boli mnie to ale bardzo się niepokoję!? Czy to może być także objaw zespołu jelita drażliwego? Proszę o pomoc bo odchodzę od zmysłów a moje nerwy są już na granicy wytrzymałości...

Odnośnik do komentarza

A na jakiej podstawie podejrzewasz zespół jelita drażliwego? Masz jeszcze, oprócz bólu, biegunki, wzdęcia lub zaparcia? To raczej może stwierdzić lekarz, eliminując inne choroby. Ja podobne bóle miałam, w połączeniu z koszmarnymi wzdęciami. To co mi pomogło to dieta i zadbanie o prawidłową mikroflorę jelit. Metodą prób i błędów doszłam do tego co mi szkodzi i staram się unikać tych produktów. Na poprawę mikroflory - dobry probiotyk. Obecnie biorę Biopron IBSymbio z enzymami trawiennymi, bo ich niedobór może powodować wzdęcia. Pani w aptece poleciła mi go kilka tygodni temu i faktycznie u mnie to sprawdza się

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...