Skocz do zawartości
Forum

Nadmierna potliwość


Gość greg177

Rekomendowane odpowiedzi

WBC-5,0 w normie
LYM-1,2 w normie
MON-0,5 w normie
GRA-3,3 w normie
LYM%[%] 25.2
MON%[%]10.4
GRA%[%]64.4
RBC-5.70 w normie
HGB-16.0 W NORMIE
HCT- 52.4 W NORMIE
MCV-92 W NORMIE
MCHC- 31 PONIŻEJ NORMY
RDW[%]- 13.8 W NORMIE
PLT -192 W NORMIE
PDW- 15.0 W NORMIE
MPV -8.8 W NORMIE
PCT -0.2 W NORMIE
CHOLESTEROL 209 WYSOKI
CHOLESTEROL HDL 61 NORMA
GLUKOZA 84 NORMA
KREATYNINA 1.02 NORMA
TRÓJGLICERYDY 144 NORMA
CHOLESTEROL LDL 120 NORMA
GFR- 87.8 ML/MIN/1,73m2
wartości referencyjne >60ML/MIN/173m2
TSH 2.77 NORMA
FT4 11.30 NORMA

Odnośnik do komentarza

Witam, udzieliłeś zbyt mało informacji, by można było postawić diagnozę. Dlatego zachęcam się do odwiedzenia gabinetu lekarskiego. Lekarz, który zalecił badanie zinterpretuje wynik i wdroży leczenie, jeśli zaistnieje taka konieczność.

Odnośnik do komentarza

Trzeba ćwiczyć kardio, czyli wszelkiego rodzaju bieganie, rower, orbitrek. Na początku wiadomo, będzie dramat i zwątpienie, ale jeśli będziesz regularnie ćwiczył: powiedzmy 3x w tygodniu po 30 minut a potem zaczniesz zwiększać czas ćwiczeń to powinieneś zobaczyc zmianę.

Odnośnik do komentarza
Gość Areq90

Witam
Od roku cierpię na nadmierne pocenie się . Nie chodzi tu o sytuacje gdy jest gorąco i naturalnie się pocę ale za przykład niech posłuży dzisiejsza sytuacja z rana , było chłodno wyszedłem ubrany w tshirt / bluze z kapturem oraz jeansy na spacer z psem , zrobiliśmy max 1-2km w bardzo spokojnym i powolnym tempie , nie będę ukrywał było mi dosyć chłodno ale mimo to pociłem się niemiłosiernie i nie było to poprzez zmęczenie bo czułem się wypoczęty i orzeźwiony spacerem.
Mimo to koszulka cała mokra i z głowy się leje...
W zime w chłodne dni mimo, że było mi okropnie zimno nie mogłem jadąc na spotkanie zapinać kurtki bo zaraz byłem zlany potem (samo jej założenie już sprawiało , że "pływałem").
Teraz w krótkich spodenkach i t-shircie zejdę na parter do skrzynki po pocztę i wracam do domu spocony.
Dodatkowo w nowej pracy pracuje na hali gdzie temperatura to minimum 30 stopni , a w niektórych miejscach nawet do 60 gdzie trzeba się uwijać z dużą szybkością , wtedy to już bym musiał mieć cały zapas ubrań na jeden dzień.

Jakiś czas temu byłem u lekarza z objawami grypy więc przy okazji zapytałem pana doktora co się dzieje ale tylko wzruszył ramionami i sprawę olał :/

Moje "dane" :
186cm wzrostu
waga 76 Kg

Miejsca występowania największych ilości potu :
pod pachami
na czole
środkowa i dolna partia pleców

Dwa lata temu było wszystko w porządku byłem dosyć aktywny fizycznie i w pracy dużo biegałem po firmie i nic zero potu.
Moje przypuszczenia są takie , jedno z dwóch może być winą :

1) w ciągu 3 lat przytyłem 30kg , wskoczyłem z 50kg(w szkole byłem okropnie chudy) do 80 kg ,a teraz zbijam to do 70. Może ta nagła zmiana wagi źle na mnie wpłynęła ?

2) W listopadzie 2012 wykryto u mnie wrzody na dwunastnicy , a w styczniu 2013 skończyłem brać leki z powodzeniem bo do tej pory nie dają o sobie znać , jednak już w maju 2013 pojawiły się objawy nadmiernej potliwości.

Do tej pory próbowałem wszystkiego , tabletek typu perspiblock ale pociłem się tak samo , a na dodatek byłem częstym gościem toalety.
Dezodoranty itp. nic nie pomagają i już nie wiem co robić...

Obecnie przeprowadziłem się do Wrocławia i liczę na nowe możliwości i znalezienie dobrego Dermatologa (bo chyba do tego lekarza powinienem sie udać z tym kłopotem? ) Czy mógłby ktoś mi polecić dobrego lekarza? Najlepiej na kasę chorych ale jeśli nie będzie wyjścia to zgodzę się na prywatnego.

Bardzo proszę o pomoc , jest to strasznie krępujące ciągle chodzić zlany potem :/

Odnośnik do komentarza
Gość KarolaKarolina

A może zabieg bedzie sensownym rozwiązaniem? Chodzi mi o botox - wstrzyknięcie odpowiedniej ilości preparatu powoduje zablokowanie przekaźnictwa nerwowego. Gruczoły odpowiedzialne za nadmierne produkowanie potu, nie dostają sygnału do dotychczasowej- niewłaściwej reakcji. W „uśpieniu” pozostają na okres 6 – 9 miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...