Skocz do zawartości
Forum

Objawy anemii?


Gość Elozjon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
bardzo proszę o pomoc.
Od jakiegoś roku mam poczucie, że moje zdrowia "wysiada". Od kilku tygodni chyba doszło do jakiegoś załamania.
Zaczęły mi wypadać włosy, łamać paznokcie. Fryzjerka mi powiedziała, że włosy mam bardzo przerzedzone. Narzeczona, że wyglądam blado i cera zrobiła mi się ziemista. Oczy mam podkrążone i jakby zapadnięte. Czuję się opuchnięty i ludzie potwierdzają, że twarz zrobiła mi się okrągła (nie zwiększyłem masy ciała).
Do tego pojawiło się poczucie zimna, zacząłem chyba wpadać w depresję... Zauważyłem też, że skórę kostkach mam "bez czucia".
Przestraszyłem się, gdy spędziłem godzinę w sklepie nie wiedząc gdzie jestem i po co tam poszedłem, otrzeźwił mnie telefon. Taka "wata" w głowie.

Jestem zaleczonym od pięciu lat anorektykiem. Ze względu na problemy z żołądkiem przyjmowałem przez ostatni rok omeprazol.

Zajrzałem jeszcze pod powiekę - była prawie biała. W pierwszym odruchu pomyślałem, że to anemia albo tarczyca mi wysiadła. Zrobiłem badania - TSH w bliżej górnej granicy, ale w normie. FT3 i FT4 w normie. Morfologia bez zarzutu - erytrotycy, hemoglobina, żelazo. To by znaczyło, że to nie anemia.

Co może być przyczyną tego stanu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...