Skocz do zawartości
Forum

bóle kręgosłupa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 19 lat. Od dłuższego czasu odczuwam silne bóle w dole pleców. Występują one w nocy. Budzę się i nie mogę spać przez ten ból. Byłam u lekarza, dał mi zdjęcie na rtg i wyszło na nim, że mam skoliozę I stopnia prawo wypukłą.
Załączam do załącznika zdjęcia rtg(nie wiem czy cokolwiek będzie na nich widać). Czy ktoś mógłby mi coś poradzić od czego mogą być te silne bóle? Nie ćwiczę fizycznie ani nie przeciążam w żaden sposób kręgosłupa.
Pozdrawiam

monthly_2016_01/bole-kregoslupa_3536.jpg

monthly_2016_01/bole-kregoslupa_3537.jpg

Odnośnik do komentarza

Właśnie może dlatego doskwierają Ci bóle kręgosłupa - bez ruch czy brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej powoduję że nasze mięśnie, wiotczeją a nasz kręgosłup zwyczajnie sztywnieje. Nie przeciążasz kręgosłupa? Hmmm.. mam rozumieć że TV oglądasz w pozycji leżącej na brzuchu, przed komputerem stoisz a nie siedzisz i jesteś w idealnie prostej pozycji 7/24h ? To chyba nie jest możliwe. Jeśli w ból doskwiera ci w nocy to polecam spanie z nogami wyżej tłowia - czyli bierzesz np piłkę gimnastyczną lub dużą poduchę pod nogi i śpisz, lub spanie na brzuchu pozycja ta jest bowiem najmniej obciążająca dla kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza

Zaopatrz się w wełnę owczą z merino - koszulka lub inna forma tej tkaniny ma nie tylko zbawienny wpływ na naszą skórę ale również na kręgosłup, stawy korzonki itd. Jeśli jesteś zainteresowany to marka woolmed ma opatentowane połączenie materiałów: wełna merino na plecach a bawełny z przodu koszulki ma istotne znaczenie dla organizmu człowieka podczas wysiłku fizycznego. Pomiędzy Naszymi mięśniami znajduje się szkielet włókien powięziowych. W przypadku ciepła z tylu włókna te rozluźniają się dając uczucie relaksu, natomiast z przodu na skutek schłodzenia utwardzają się co daje podporę dla mięśni brzucha, które odgrywają istotna role w stabilizacji kręgosłupa .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...