Skocz do zawartości
Forum

Kłucie w brzuchu z prawej strony


Gość Marek1955

Rekomendowane odpowiedzi

Ból brzucha umiejscowiony po prawej stronie może oznaczać zapalenie wyrostka robaczkowego lub pęcherzyka żółciowego. Mogą to być równie dobrze dolegliwości jelitowe, związane na przykład z obkurczaniem się jelit. Aby się przekonać, co tak naprawdę dolega, konieczna jest osobista wizyta w gabinecie lekarskim i odpowiednie badania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, od kilku dni mam dość dziwny problem a mianowicie, po zjedzeniu czegokolwiek odczuwam kłucia z prawej oraz z lewej strony pod żebrami a także nieco niżej , ale te niżej mogą wynikać przez brak miesiączki w tym miesiącu. Odchudzałam się, ale nie "przesadnie" wyeliminowałam słodycze oraz smażone potrawy, gazowane i kolorowe napoje-jadłam warzywa, owoce, ryby, mięso oraz nabiał, z tym że bardzo lubię jabłka i potrafię zjeść 2kg jabłek w ciągu jednego dnia. 2 dni temu w przedniej części języka zauważyłam małą czerwoną drobną wysypkę , natomiast w tylnej części tworzy mi się żółty nalot, którego nie mogę sie pozbyć. Zrobiłam badania krwi i wszystko mam w normie poza mocznikiem, który według wskaźnika jest za niski i wynosi 7mg/dl oraz trochę podwyższona Amylaza w surowicy która wynosi 115 (<100 norma). Poza tym do sałatek dolewałam sobie łyżeczkę octu jabłkowego (ale fakt domowej roboty on nie był, ale przez ten okres zużyłam jedną małą buteleczkę, pijąc łyzeczkę-dwie na 3 dni). Nie jestem amatorem odwiedzania szpitali, ale naprawdę czuję się fatalnie, oczywiście od 2 tygodni nie używam tego octu (choć uważałam że jest zdrowy...). Dodatkowo często jeśli dodam do sałątki kukurydzę lub zielony groszek to zwracam go w formie "nie strawionej". Czy jabłka mogły podrażnić (mam nadzieję, że nie uszkdozić) moją wątrobę i trzustkę? Jakie badania dalsze najlepiej wykonać? Jestem młodą osobą, chciałam zrzucić kilka kg na lato i boję się, że uszkodziłam przez to zdrowie i nie mogę dostać teraz miesiączki. spożywałam przez miesiąc 1000kcal dziennie, jedząc gotowane warzywa najczęściej z zapiekaną rybą lub mięsem drobiowym i utraciłam kilka kg, może tylko martwię się na zapas. Proszę o wskazówki

Odnośnik do komentarza
Gość derbikkk

Dzień Dobry! Od kilku dni całą radość z wakacji i jedzenia odbiera mi dziwne kłucie zlokalizowane w odległości 4-5cm w prawą stronę na równi z pępkiem. Ból nasila się gdy zbiera się na wydalanie. Nie mam biegunki, wydaje mi się, że kał jest zdrowy. Nie mam gorączki więc wykluczyłem wyrostem i trochę za wysoko jak na wyrostek (choć nie jestem specjalistą więc mogę się mylić). Ból przemieszcza się wyżej i boli mnie pod prawą piersią z boku w żebrach. badania krwi dobre, tylko ob nie robiłem. Może to normalne że czasem kłuje, w sensie że może to oznaka, iż organizm chcę odpocząć od jakiś produktów/nawyków żywieniowych? Nie piję alkoholu, rzuciłem palenie 3 miesiące temu, moje menu nie jest " rodem ze Stanów Zjednoczonych" a te kłucia zaczęły mnie martwić, bo kuje i boli zarówno w dzień jak i w nocy.

Odnośnik do komentarza

~Ulka gg
Witam, od kilku dni mam dość dziwny problem a mianowicie, po zjedzeniu czegokolwiek odczuwam kłucia z prawej oraz z lewej strony pod żebrami a także nieco niżej , ale te niżej mogą wynikać przez brak miesiączki w tym miesiącu. Odchudzałam się, ale nie "przesadnie" wyeliminowałam słodycze oraz smażone potrawy, gazowane i kolorowe napoje-jadłam warzywa, owoce, ryby, mięso oraz nabiał, z tym że bardzo lubię jabłka i potrafię zjeść 2kg jabłek w ciągu jednego dnia. 2 dni temu w przedniej części języka zauważyłam małą czerwoną drobną wysypkę , natomiast w tylnej części tworzy mi się żółty nalot, którego nie mogę sie pozbyć. Zrobiłam badania krwi i wszystko mam w normie poza mocznikiem, który według wskaźnika jest za niski i wynosi 7mg/dl oraz trochę podwyższona Amylaza w surowicy która wynosi 115 (<100 norma). Poza tym do sałatek dolewałam sobie łyżeczkę octu jabłkowego (ale fakt domowej roboty on nie był, ale przez ten okres zużyłam jedną małą buteleczkę, pijąc łyzeczkę-dwie na 3 dni). Nie jestem amatorem odwiedzania szpitali, ale naprawdę czuję się fatalnie, oczywiście od 2 tygodni nie używam tego octu (choć uważałam że jest zdrowy...). Dodatkowo często jeśli dodam do sałątki kukurydzę lub zielony groszek to zwracam go w formie "nie strawionej". Czy jabłka mogły podrażnić (mam nadzieję, że nie uszkdozić) moją wątrobę i trzustkę? Jakie badania dalsze najlepiej wykonać? Jestem młodą osobą, chciałam zrzucić kilka kg na lato i boję się, że uszkodziłam przez to zdrowie i nie mogę dostać teraz miesiączki. spożywałam przez miesiąc 1000kcal dziennie, jedząc gotowane warzywa najczęściej z zapiekaną rybą lub mięsem drobiowym i utraciłam kilka kg, może tylko martwię się na zapas. Proszę o wskazówki
<br />
Witam!
Opisane dolegliwości mogą świadczyć o nieprawidłowościach w obrębie układu pokarmowego. Być może nasilenie objawów spowodowała zmiana nawyków żywieniowych. Warto też pogłębić diagnostykę trzustki. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za poradę, jednakże chciałabym tylko zapytać czy ten obniżony poziom mocznika oraz lekko podwyższona amylaza są niepokojące? Bo na forum interpretacji badania krwi nie dostałam odpowiedzi. Niektórzy mówią iż amylaza do 120 jest "w normie jeszcze".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...