Skocz do zawartości
Forum

Ataki kaszlu i bardzo mocne duszności


Gość adamo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zaczęlo sie 2 tygodnie temu - tylko i wyłącznie ból gardła i mokry kaszel, myślałem ze to zwykłe przeziebienie. Lekarz przepisał antybiotyk w wyniku którego ilość kaszlu zmniejszyła sie. Jednak w 2 tygodniu podczas niektórych ataków kaszlu (juz przeważnie suchego) miałem straszne duszności, nie umiałem wogóle nabrać powietrza - myslałem ze sie uduszę. Mialem prześwietlenie płuc spirometrię - wszystko wporządku, lekarze mówią ze nie występuje zapalenie płuc ani oskrzeli. Dzisiaj na pogotowiu dostałem lek na rozszerzenie dróg oddechowych jednak dalej jest źle ponieważ przy kaszlu strasznie sie duszę. Czuje że coś mi zalega chciał bym to wykaszlać ale wstrzymuje to ponieważ boję sie tych mocnych duszności. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Mieszkam w Anglii od 3 lat , przez około 2 lata nie miałam żadnych problemów z płucami jednak w wrześniu zaczęło się od niewinnej infekcji gardła, później pojawiły się duszności jak poszłam do lekarza okazało się ze mam infekcje płuc dostałam amoxycillin 250mg była znaczna poprawa jednakże po jakimś czasie duszności powróciły, wiec zarejestrowałam się do lekarza który dał mi inhalator i tabletki alergiczne niestety duszności nie przechodziły do tego jeszcze męczył mnie suchy, drapiący w gardło kaszel. Po raz kolejny udałam się do lekarza gdzie okazało się ze mam infekcje na lewym płucu i przepisał mi amoxycillin 500mg, jednak to tez pomogło na kilka tygodni duszności meczą mnie cały czas miałam robioną spirometrie i prześwietlenie płuc jednak to nie wykazało żadnych zmian. Jak byłam mała to miałam guzki na strunach głosowych i wycinanego migdała. Jakieś kilka lat temu miałam również śródmiąższowe zapalenie płuc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...