Skocz do zawartości
Forum

Ratunku moje oczy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 22 lata. Problem mój polega na tym, że mam wiecznie czerwony oczy w mniejszym bądź większym stopniu. Czasem sie zdarza, że budzę się i jedno oko mam całe czerwone w żyłkach( nie wylew), posklejane jakąś wydzieliną. Mocno przekrwione oko mnie dopada raz na pare miesięcy, ostatnio 3-4 razy mnie dopadło w przeciągu 2-3 tygodni, lecz tak jak napisałem to nie jest jedyny problem bo od 12-13 roku życia zrobiły mi sie lekko przekrwione oczy (głownie wewnętrzne kącika oka). Byłem u okulisty państwowo przepisywał mi po kolei wszystkie krople nawilżające czy tez sztuczne łzy (6-7 rodzai), oczywiście nic nie pomogło, wiec wysłał mnie na badania alergiczne, pokazały, że nie jestem alergikiem. Po testach alergicznych, kiedy udałem się do lekarza stwierdził, że taki mój urok... Niestety nie jestem lekarzem ale nawet ja to wiem, że coś musi być nie tak. Poza względem wizualnym (czerwony oczy, popuchnięte powieki z lekko też czerwonymi brzegami powiek daje efekt jakbym chodził po 0.7l wódki czy po jakiś narkotykach, lecz prawda jest taka, narkotyków nigdy nie zażywałem a alkohol raz na miesiac z kumplami 4 piwka..) występują też inne objawy ( objawy suchego oka tzn: czesty jak nie wieczny dyskomfort w oku, jasne światła w hipermarketach jakiegoś oczopląsu dostaje, przy włączonych klimatyzacjach też jest tragedia, swedzenie oka, czasem łzawienie oka zwłaszcza na wietrze itp.) Po dłuższej przerwie nie dawało mi to spokoju, udałem się prywatnie do okulisty wyszukanego w internecie jednego z lepszych w Warszawie/Polsce. Po spojrzeniu w oko od razu stwierdził, że mam problemy z gruczołami meiboma( odpowiadający za nawilżanie oka) faktycznie na brzegach powiek zbierają mi się takie miniaturowe pęcherzyki. Przepisał mi: oxycort A, thealoz duo gel, blephasol i sól fizjologiczna. Stosowałem leczenie ze dwa miesiące w trakcie leczenia poszedłem jeszcze do dermatologa która stwerdziła atopowe zapalenie skóry, nie wiem czy jedno z drugim może mieć coś wspólnego, przepisała pirolam, rozex i kremy tłuste. Po całej kuracji 2 miesięcznej stwierdziłem, że oczy jakie były takie są, ewentualnie z 10% mniej sa czerwone. Poszedłem z powrotem do tego samego okulisty który jak usłyszał, że moze 10% jest lepiej stwierdził no to mamy diagnoze taki Twoj urok musisz to pokochać.. Proszę pomóżcie mi co mam z tym zrobić, może macie/mieliście taki sam problem, gdzie szukać rozwiązania tego problemu? :(

Odnośnik do komentarza
Gość doświadczenie mówi

Od kilku lat moje problemy z oczami to suchość, lub dla odmiany łzawienie, swędzenie, pieczenie, wieczorem pogorszenie wzroku, opuchlizna,rano oczy posklejane ropną wydzieliną, pracuję w markecie wiec winę za to zrzucałam na suche powietrze i światło. Ale to bzdury i szukanie na siłę winnego, bo sama wiedziałam że zaczęło się zanim zaczęłam tam pracować, z zupełnie innych powodów zaczęłam pić witaminę C taką w proszku kupioną w internecie z tych dolegliwości została mi jeszcze ranna opuchlizna.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Problem nie ustąpił ;/ Przeszedłem szereg padań usg, rtg, badania moczu, krwi. Wszystko pokazuje, że jest dobrze.. Jedynie z moczu wyszło bakterii 30.70 gdzie norma to 0-11.40. Reumatolog skierował na badania boreliozy ( ugryzł mnie 1 kleszcz miałem wtedy z 10 lat czyli koło 12 lat temu). Badanie pierwszych wynik IgG wyszedł 10 gdzie do 10 jest ujemny 10-15 watpliwy, >15 dodatni, natomiast IgM 50.6 gdzie od 22 jest dodatni. Zrobiłem kolejne testy western-blot które IgG i IgM mam ujemne.. lecz w IgG mam dodatni p41 a w IgM mam dodatni p41 i p39. Wyniki jednoznacznie nie odrzucają boreliozy ale nie potwierszają.. Problem cały czas jest oczy nadal są czerwone, brzegi powiek napuchnięte i lekko czerwone okulista odesłał do reumatologa, u reumatologa czuje, że też to bedzie ostatnia wizyta skoro wychodzi nadal, że wszystko okej :( co mogę jeszcze zrobić? czy to na pewno nie ta borelioza? co w takim razie z tymi p41 i p39 może to świadczy o innej chorobie ??

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem kosmetologiem. Trafiła do mnie pacjentka z 4tym stopniem zatkania gruczołów Meiboma. Całkiem przypadkowo na drodze eksperyment udało nam się wypracować metodę leczenia, skutkują wyregulowaniem wydzielania łoju w nadmiarze. Oczy wróciły do normalności a Pani nie przyjmuje żadnych leków. Wszystkie osoby zainteresowane prosze o kontakt. 883 941 367.podesle zdjęcia przed i po leczeniu na priv

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...