Skocz do zawartości
Forum

Leczenie kanałowe


BartekGd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
Otóż mam nadzieję, że temat zakładam w prawidłowym miejscu...
Mam problem z leczeniem kanałowym. W poniedziałek stomatolog "X" stwierdził, że ząb ( dolna 6, lewa strona) obumiera i jest potrzebne leczenie kanałowe. Zjawiłem się u niego ponieważ lekko pobolewał.... W skali od 1 do 10 gdzie 10 to straszny ból oceniłem na 3. Ból podobny do nadwrażliwości... Raz mocniej, raz słabiej. Ząb miał wstawione wypełnienie 3 lata temu i od tamtej pory wszystko ok. Obecny ból pojawił się po spożyciu dużej ilości żelków... Muszę wspomnieć, że jest to ostatni ząb po tej stronie ( 7 wyrwana ). Reasumujac... Ząb nie reaguje na jakiekolwiek stuknięcia i nacisk. Czy też ciepłe i zimne. Stomatolog "X" jest za leczeniem kanałowym.
Dzisiaj stomatolog "Y" stwierdził, że leczenie kanałowe nie jest potrzebne. W obu przypadkach zrobione zdjęcia. Dzisiaj stomatolog "Y" w celu wyeliminowania czy też potwierdzenia kwestii leczenia kanałowego rozwiercił wypełnienie (bez znieczulenia) i odczułem to od razu. Dla niego było to potwierdzenie, że wszystko jest ok.
Co robić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, miałem przeprowadzone leczenie kanałowe i ząb a raczej dziąsło boli pulsująco. Wczoraj poszedłem z tym do stomatologa i Pani stomatolog wykonała mi zdjęcie i stwierdziła, że nic się nie dzieje wewnątrz a dzisiaj na dziąśle wyskoczyła mi opuchlizna i boli nadal tak samo. Proszę o poradę, czy to faktycznie samo minie i to normalne, czy coś jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Gość Rentgen ucha
W dniu 28.10.2015 o 21:14, BartekGd napisał:

Witam ?
Otóż mam nadzieję, że temat zakładam w prawidłowym miejscu...
Mam problem z leczeniem kanałowym. W poniedziałek stomatolog "X" stwierdził, że ząb ( dolna 6, lewa strona) obumiera i jest potrzebne leczenie kanałowe. Zjawiłem się u niego ponieważ lekko pobolewał.... W skali od 1 do 10 gdzie 10 to straszny ból oceniłem na 3. Ból podobny do nadwrażliwości... Raz mocniej, raz słabiej. Ząb miał wstawione wypełnienie 3 lata temu i od tamtej pory wszystko ok. Obecny ból pojawił się po spożyciu dużej ilości żelków... Muszę wspomnieć, że jest to ostatni ząb po tej stronie ( 7 wyrwana ). Reasumujac... Ząb nie reaguje na jakiekolwiek stuknięcia i nacisk. Czy też ciepłe i zimne. Stomatolog "X" jest za leczeniem kanałowym.
Dzisiaj stomatolog "Y" stwierdził, że leczenie kanałowe nie jest potrzebne. W obu przypadkach zrobione zdjęcia. Dzisiaj stomatolog "Y" w celu wyeliminowania czy też potwierdzenia kwestii leczenia kanałowego rozwiercił wypełnienie (bez znieczulenia) i odczułem to od razu. Dla niego było to potwierdzenie, że wszystko jest ok.
Co robić?

Pozdrawiam

Rób w ciemno

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.01.2016 o 13:02, Gość b...l napisał:

Witam, miałem przeprowadzone leczenie kanałowe i ząb a raczej dziąsło boli pulsująco. Wczoraj poszedłem z tym do stomatologa i Pani stomatolog http://implantytorun.pl/kanalowe-leczenie-zeba-pod-mikroskopem/ wykonała mi zdjęcie i stwierdziła, że nic się nie dzieje wewnątrz a dzisiaj na dziąśle wyskoczyła mi opuchlizna i boli nadal tak samo. Proszę o poradę, czy to faktycznie samo minie i to normalne, czy coś jest nie tak ?

Lepiej skonsultuj to jeszcze raz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...