Skocz do zawartości
Forum

Hemoroidy


Gość kamil665

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Na wstępie powiem że mam 18 lat. Piszę do Państwa ponieważ mam malutki problem. Otóż około 4 miesiące temu zauważyłem w środku odbytu małego twardego guzka. Moja pierwsza myśl to hemoroid wewnętrzny, ponieważ u mnie w rodzinie dolegliwości z żylakami odbytu łapią po kolei każdego(mama, tata, brat, babcia, ciotka). Taka nasza genetyka.
Zrobiłem więc zdjęcie temu guzkowi(z pomocą pewnej osoby, zeby nie bylo że taki spryciarz jestem:P), poczytałem, poszperałem po internecie i tak jak się spodziewałem jest to właśnie żylak odbytu. Jestem tego pewien praktycznie w 100%, bo wygląda identycznie jak hemoroidy(ciężko to opisać, ale u mnie występuje jakby pogrubiona trochę opuchnięta, niebieskawa żyła). Jest on podobny do żylaków jakie występują na nogach, z tym że u mnie jest to malutkie tak jak wspomniałem na wstepie. Z tym że jedna rzecz mnie trapi. Od samego początku kiedy mi owy żylak się pojawił nie miałem żadnych objawów, żadnego bólu, krwawienia, swędzenia, zupełnie nic. Więc jedynie co zrobiłem to stosowałem przez 7 dni czopki. Pomogły mi, hemoroid trochę zmalał(tak mi się przynajmniej wydaje). No i tu nasuwa mi się pytanie, co właściwie ja mam zrobić? Nie mam problemów z oddawaniem stolca, prowadzę sportowy tryb życia czyli regularnie ćwiczę na siłowni, czasami biegam, pływam oraz zdrowo się odżywiam. Przypuszczam, że nie mam stanu zapalnego(w ogóle go chyba nie miałem) i czy to jest własnie możliwe? Czy hemoroid przez długi okres czasu może być w odbycie bez stanu zapalnego? Jeśli tak, to co Państwo mi doradza?
I czy jest możliwe ze guzek, który wygląda jak typowy hemoroid mógłby być jakimś innym schorzeniem?
Tak jak pisałem jestem pewny praktycznie w 100% iż jest to hemoroid wewnętrzny, ale z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...