Skocz do zawartości
Forum

brodawczaki w jamie ustnej


Gość pomocyy11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pomocyy11

Byłem dziś u laryngologa w sprawie zatok, zajrzał mi do gardła i z obrzydzeniem wręcz stwierdził że mam brodawczaki. Trochę się przeraziłem. Mówi że mam je na górnym łuku podniebienia. Spytałem co z tym zrobić powiedział "kontrolować u laryngologa" no kurna a on kim jest?! W domu zrobiłem se zdjęcie żeby to zobaczyć i jestem przerażony nigdy tego nie widziałem (nigdy nie wpadłem na pomysł robienia sobie zdjęcia jamy ustnej...). Z tyłu nad języczkiem i u góry mam pełno takich małych lekko białawych krostek. A z tyłu obok języczka i wokół mam ok. 14 takich całkiem dużych może ok 5mm nieco kulistych grudek coś podobnego do afty. Jestem przerażony byłem w ciężkiej depresji a teraz jeszcze to... Nie mam pojęcia od jak to w ogóle mam... Też w kąciku ust po jednej i drugiej stronie zrobiło mi się kilkanaście takich małych białych kropek ostatnio od jakichś kilku miesięcy czy na ustach to też może być brodawczak?

Na pomoc co z tym teraz zrobić?
Mam w tych krostkach praktycznie cały tył jamy ustnej! Jak się to leczy?
Gdzie z tym iść, do dermatologa, laryngologa, onkologa?
Czy da się to jakoś zbadać czy to nowotwór, rak, jaki rodzaj wirusa czy nie wiem co, gdzie to zbadać, w dowolnym laboratorium, robią wymaz czy jak?
Czy ktoś miał podobnie i wyleczył?
Powiem też że nie mam pojęcia skąd to przyszło, nie mam partnera ani partnerki, nikt mi do gęby nic nie wsadzał, jakim cudem?! Jestem skrajnie załamany błagam o pomoc i wskazówki co z tym zrobić, gdzie diagnozować, jak leczyć... Jestem bardzo znerwicowanym i depresyjnym człowiekiem kiedy zacząłem wychodzić na prostą teraz mam jeszcze to... nie wiem już jak żyć...

Odnośnik do komentarza

"Brodawczak płaskonabłonkowy (papilloma planoepitheliale) jest łagodną zmianą nowotworową jamy ustnej wywodzącą się z komórek nabłonka. Najczęstszym miejscem występowania tej zmiany jest podniebienie twarde oraz języczek. Przeważnie jest to wykwit pojedynczy mający postać małych, różowo-białych egzofitycznych grudek, najczęściej mniejszych niż 1 cm. Zmiana ta może być uszypułowania, bądź spoczywać na szerokiej podstawie. Etiologia brodawczaków jest związana z przewlekłym, miejscowym drażnieniem błony śluzowej oraz z zakażeniem wirusem HPV. Brodawczaki rosną powoli, nie powodując dolegliwości bólowych. Zmiany o charakterze brodawczaka są dość często występującą patologią błony śluzowej jamy ustnej. Ze względu na swój łagodny charakter nie stanowią zazwyczaj zagrożenia dla zdrowia pacjenta, ale mogą być przyczyną uczucia dyskomfortu w jamie ustnej.

Na zmiany takie można stosować środki przeciwwirusowe lub najlepiej usunąć taką zmianę w całości klasycznie lub wymrozić lub wyciąć laserem."

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość pomocyy11

Dzięki. W necie mogę jednak poszukać sam, wolałbym żeby ktoś w temacie kto to miał lub się zna odpowiedział na moje pytania. Jestem kompletnie załamany tym że nic o tym nie wiedziałem cały ten czas i byłem idiotą ale miałem na co dzień inne problemy zwiazane z depresją i nerwicą teraz jestem załamany kompletnie nie rozumiem jakim cudem w ogóle mam siły wstawać rano i oddychać. Jestem bardzo brzydki jestem sam nikt nigdy mi nie pomagał całe życie wszystko osiągnąłem sam starałem się o siebie dbać a teraz jeszcze to... ten laryngolog to ponoć dobry lekarz z wieloletnim doświadczeniem chirurg wielu go chwali od lat chyba dobrze oznaczył brodawczaki.

Ktoś mógłby coś dopowiedzieć na moje pytania? Ktoś wie może jak długo to mogło trwać zanim pojawiają się takie zmiany, miesiące, rok?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...