Skocz do zawartości
Forum

Duży węzeł chłonny pod żuchwą ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od kilku miesięcy mam jakieś zgrubienie pod żuchwą,dokładnie po lewej stronie,najbardziej martwi mnie to że jest ono dosyć duże,nie boli.Kilka lat temu miałem powiększone węzły chłonne pachwinowe,co jakiś czas wykonywałem USG,później lekarz stwierdził,że taka moja uroda,i powiedział że już nie muszę badać,ponieważ nie mają kształtu nowotworowego.Muszę przyznać,że prawie cały czas mam lekkie zapalenie gardła, czy katar,co zaleczę,to napiję się czegoś zimnego,i gardło znowu lekko boli,czy ma to jakiś związek ? Do lekarza jestem umówiony na środę,ale ostatnim razem, przy okazji, kiedy mu to pokazałem to po prostu to zbagatelizował.Czy miał ktoś kiedyś podobny problem ? Bardzo proszę o odpowiedź.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Najprawdopodobniej ma to związek z przewlekłym stanem zapalnym w obrębie przewodów oddechowych. Nie napisałeś czym zaleczone były infekcje i jakie badania w tym kierunku były wykonywane. Jak wyglądają migdałki a jak tylna ściana gardła? Czy często masz chrypkę? Konieczne i podstawowe to Morfologia,OB,CRP i wymaz z jamy ustnej. Nie lecz się w ciemno bo na to wygląda że tak jesteś leczony. :)

Odnośnik do komentarza

Często po prostu nie chodziłem do lekarza,ponieważ byłem już do tego przyzwyczajony,chyba że naprawdę już ból był większy,więc dostawałem jakieś zwykłe "cukiereczki",ponieważ mieszkam za granicą,a tutaj rzadko kiedy daję antybiotyk.

Dziś byłem na USG,radiolog stwierdził,że to jest mały węzeł (według mnie wcale taki mały nie jest),i nie mam się czym martwić.Opis jest mniej więcej taki że jest to proste powiększenie węzłów chłonnych małego rozmiaru,o zachowanej echostrukturze, wielkość 15mm,odizolowany.Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...