Skocz do zawartości
Forum

guzy na tarczycy


Gość weronika9405

Rekomendowane odpowiedzi

Gość weronika9405

Witam, mam 20 lat, ostatnio odwiedziłam kardiologa, bo ciągle dokuczało mi nieregularne bicie serca, miałam migotania komór i tachykardię. Serce zostało przebadane przez specjalistów i wszystko jest dobrze (poza małą falą zwrotną w zastawce mitralnej). Dodatkowo podczas badania usg kardiolog wykrył 3 guzy na tarczycy, stwierdził, że to one mogą byc przyczyną zaburzeń rytmu serca i dał skierowanie do endokrynologa i na badanie krwi (hormonów tarczycy). Endokrynolog powiedział to samo, mówił że mogę miec niedoczynnośc, albo nadczynnośc tarczycy, albo te guzki mogą byc niedoczynne lub nadczynne. Zrobiłam badanie krwi (tsh, ts3 i ts3) i hormony wyszły w normie, takie jakie powinny być. Stąd moje pytanie: CZY HORMONY TARCZYCY MOGĄ WYJŚĆ W NORMIE, GDY NP JEDEN Z GUZKÓW JEST NADCZYNNY LUB NIEDOCZYNNY? Bo gdy cała tarczyca ma niedoczynnośc lub nadczynnyśc to wiem, że to niemożliwe, ale nie wiem jak to jest w przypadku z niedoczynnymi lub nadczynnymi guzkami. Proszę o wytłumaczenie mi tego, bo to dla mnie nowość... Nie rozumiem też dlaczego moje serce bije w taki sposób, skoro jest zdrowe (tak mówili kardiolodzy, a było ich trzech). Zakładali że przyczyną jest niedoczynnośc lub nadczynnośc, ale to zostało wykluczone. Nie wiem już czego szukać i co robic. Dodam że potas też mam w normie. Zdrowo się odżywiam, mam ruch, spacery na świeżym powietrzu, a z każdym dniem już od roku! czuję się gorzej i gorzej... Jesli chodzi o psychikę, to jestem silna, ale fizycznie czuję się jak dentka.

Odnośnik do komentarza
Gość weronika9405

Przeciwciał nie robiłam a co to takiego?
Ja ogólnie w tym temacie jestem zielona, nie wiem nic, więc jak coś to tłumaczcie...
tsh- 1,460
ft3-3,34
ft4-14,26
Wyniki widział kardiolog i endokrynolog, mówią że w normie.
Teraz czekam na biopsje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...