Skocz do zawartości
Forum

Badania krwi i moczu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Właśnie odebrałam wyniki badań krwi i moczu.
Jeśli chodzi o krew lekarka powiedziała, że wszystko jest ok, tylko mieszczę się w dolnej granicy żelaza, poleciła mi jakieś witaminy dla kobiet miesiączkujących (chociaż powiedziałam, że od 5 mies nie miałam okresu, mniejsza o to). Jedyne co mnie martwi jak patrze na te wyniki badań krwi to cholesterol... Zakres referencyjny to 150-200, mi wyszło 199 mg/dl... To górna granica, dlaczego tak wyszło? Od pół roku ponad jestem wegetarianką, wcale nie jem dużo jajek, od jakiegoś czasu spożywam też mniej nabiału (kiedyś codziennie duże ilości), mleko jeśli już to takie 2%, masło i margarynę też już praktycznie odstawiłam, używam okazyjnie lub do wypieków, od 2 miesięcy uprawiam sport... Co jeszcze mogę zrobić, żeby poziom cholesterolu zbić? A może za bardzo panikuję? W końcu mieszczę się jeszcze w normie.

Jeśli chodzi o badania moczu to wyszły chyba źle. Lekarka się bardzo zaniepokoiła obecnością krwinek czerwonych, cytuję "świeże, wyługowane i zmienione lużną warstwą pokrywają pole widzenia" no i obecność białka w moczu 72 mg/dl, a nie powinno go być :/ Do tego śluz mierny, nieliczne bakterie, ciężar właściwy w górnej granicy normy, może dlatego, że to było moje pierwsze siku tego dnia, bo z rana xd
Nie wiem co teraz z tym moczem, 9ego mam usg narządów rodnych, dużo później wizytę u ginekologa, lekarka powiedziała mi dziś, że wg niej coś jest nie tak na tle ginekologicznym i mam te wyniki pokazać mojej ginekolog. Trochę się martwię, nie wiem o co chodzi z tym moczem, o czym świadczy?

Odnośnik do komentarza

Po uderzeniu w brzuch trawiłam do szpitala gdzie wykonano mi badanie krwi i moczu.Krew podwyższone leukocyty (11.5tys/ul), MCH(32,2pg),neutrofile(84.9%) i obniżone limfocyty(9.6%) mocz tragedia. Barwa krwista,lekko mętny,ph9,białko i leukocyty obecne,ciała ketonowe ślad cięzar właściwy 1.010 tydzień póżniej w kontrolnym badaniu niby wszystko lepiej ph 5 obecne b.licznie moczany barwa jasnożółta ale wysoki ciężar 1.030 W usg wykonanym w szpitalu kamienie nerkowe. dlaczego cieżar taki wysoki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...