Skocz do zawartości
Forum

Drżenie rąk podczas codziennych czynności


Rekomendowane odpowiedzi

Może być Ci brak magnezu. To naprawdę ważny dla człowieka pierwiastek - nie bez powodu nazywany pierwiastekiem życia. Warunkuje on prawidłową pracę neuroprzekaznikow. Także uzupełnienie jego braków to rzecz od której ja bym osobiście zaczęła. W tym celu polecam chlorek magnezu lub inne preparaty z magnezem, ważne by były w formie sypkiej (Rozpuszczalne=łatwo przyswajalne). Ja osobiście kupuje magnez tutaj ... bo już go wypróbowałam i na prawdę dobrze dziala. Wcześniej stosowałam Sól ... czyli właśnie.chlorek magnezu a od paru dnia stosuje pH ... i jestem też zadowolona.
Oczywiście są tez inne rzecz które możesz zrobić ale polecam najpierw to wypróbować. Wielu lekarzy wskazuje że drżenie mięśni może mieć właśnie związek z magnezem, tzn częstokroć pomaga on na nie.
Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

ZdrowaZuzanna
Może być Ci brak magnezu. To naprawdę ważny dla człowieka pierwiastek - nie bez powodu nazywany pierwiastekiem życia. Warunkuje on prawidłową pracę neuroprzekaznikow. Także uzupełnienie jego braków to rzecz od której ja bym osobiście zaczęła. W tym celu polecam chlorek magnezu lub inne preparaty z magnezem, ważne by były w formie sypkiej (Rozpuszczalne=łatwo przyswajalne). Ja osobiście kupuje magnez tutaj ... bo już go wypróbowałam i na prawdę dobrze dziala. Wcześniej stosowałam Sól ... czyli właśnie.chlorek magnezu a od paru dnia stosuje pH ... i jestem też zadowolona.
Oczywiście są tez inne rzecz które możesz zrobić ale polecam najpierw to wypróbować. Wielu lekarzy wskazuje że drżenie mięśni może mieć właśnie związek z magnezem, tzn częstokroć pomaga on na nie.
Powodzenia i pozdrawiam!

Za neuroprzekaźniki również odpowiadają wit.z grupy B i inne. Samo drżenie rąk może mieć zupełnie inne podłoże.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że może mieć różne.
Nie napisałam że tylko magnez i jedynie magnez sam rozwiąże sam problem. To trochę jakbym powiedziała, że wyślę wiewiórkę z mojego zdjęcia i ona sprawi, że będzie po sprawie... No niestety nie.

Witamina B, która wspiera układ nerwowy, przyda się też, przyda się zrównoważona dieta, uboga węglowodany i bogata w tłuszcze, żaden cukier. Przyda się zakwaszenie żołądka, które sprawi, że wszystkie dostarczane substancje będą wchłaniane, racjonalne oddychanie, trochę ćwiczeń, dbanie również o duchową przestrzeń, energetykę, pewnie coś jeszcze, pewnie dużo więcej.

~RzakeL chyba nie spodziewasz się że ktoś w jednym poście będzie próbował rozwiązać taki problem... Podałam jedną z rzeczy, która może zadziałać korzystnie

Odnośnik do komentarza

Moje drżenie nie jest bardzo mocne, ale widać je gołym okiem jakby sie przypatrzeć. Podczas każdej najprostszej nawet czynności to drżenie występuje.
Postaram się wykonać badanie kontrolne na nadczynność tarczycy. Również postaram się dostarczyć sobie więcej magnezu, może to pomoże. Dzięki wielkie ze pomoc.

Odnośnik do komentarza

ZdrowaZuzanna
Oczywiście, że może mieć różne.
Nie napisałam że tylko magnez i jedynie magnez sam rozwiąże sam problem. To trochę jakbym powiedziała, że wyślę wiewiórkę z mojego zdjęcia i ona sprawi, że będzie po sprawie... No niestety nie.

Witamina B, która wspiera układ nerwowy, przyda się też, przyda się zrównoważona dieta, uboga węglowodany i bogata w tłuszcze, żaden cukier. Przyda się zakwaszenie żołądka, które sprawi, że wszystkie dostarczane substancje będą wchłaniane, racjonalne oddychanie, trochę ćwiczeń, dbanie również o duchową przestrzeń, energetykę, pewnie coś jeszcze, pewnie dużo więcej.

~RzakeL chyba nie spodziewasz się że ktoś w jednym poście będzie próbował rozwiązać taki problem... Podałam jedną z rzeczy, która może zadziałać korzystnie


Ale zawsze w pierwszej kolejności powinniśmy się skontrolować bo na cóż nam magnez jeśli okaże się że jest on w normie i dobrze się wchłania. :)

Odnośnik do komentarza

ZdrowaZuzanna
W mojej opinii magnez na pewno nie zaszkodzi. I akurat jest jedną z tańszych rzeczy do suplementacji.

Widzisz Zuzanno właśnie patrzysz pod kątem własnym a nie próbujesz się odnieść do objawów poszczególnych pytających i to jest właśnie Twoim błędem. Generalnie na tym forum pytający poszukują odpowiedzi z różnych dziedzin a każda osoba zadająca pytania jest indywidualna i wrzucanie wszystkich dolegliwości do jednego wora mierzone miarą "Zięmbom" jest niedorzeczne. By leczyć za pomocą wywiadów na YT z "Zięmbom" trzeba na początku znaleźć przyczynę a przyczyna czasem jest błacha a czasem ma miarę genetyczną. Więc nie obraź się jeśli uznasz to za uszczypliwość z mojej strony bo tak nie jest. Chcę zwrócić uwagę na to jak ważne jest znaleźć przyczynę i najprościej ją rozwiązywać. Stron jakie chcesz wprowadzić na forum jest masę ale one nawiązują do konkretów a te konkrety trzeba poznać. Więc moja pierwsza zasada to są badania szukające przyczyn a później konwencjonalne lub nie konwencjonalne leczenie. Jednak pozostaje to zawsze własną drogą pacjenta/pytającego a lekarzem prowadzącym a nie naszą. :)

Odnośnik do komentarza

I jest to bardzo słuszne! Racja, racja i jeszcze raz racja. Sama na sobie musiałam przekonać się o Twoje racji, którą tu przedstawiasz. Można leczyć się na wiele rzeczy, ale póki nie dojdziemy do indywidualnej przyczyny zawsze będzie to poniekąd pudłem, bo się jej nie usunie.

Więc oczywiście się z Tobą zgadzam :)

Przyznam też że trochę mnie to zastanawiało i coś tam czytałam jeszcze i znalazłam taki fragment
"Tkanki, mięśnie, mózg i narządy wewnętrzne takiej osoby są w stałym głodzie. Wtedy to odczuwamy tak popularny współcześnie brak energii i sił witalnych. Głód towarzysz nam niemal stale, może pojawiać się też drżenie mięśni itp. , który może sam w sobie nie jest w tej sytuacji warty dogłębnego czytania, jednak przypomniało mi to o najważniejszym - ten który szuka tu diagnozy nie powiedział nam nic o swojej diecie!
A bez tego nie da się. Przyczyny chorób czy dyskomfortu nie spadają z kosmosu. nie zgodzę się też z Tobą ~RzakeL , że są np. genetyczne, ale załóżmy że to moje zdanie.
Jednak może Ty matteom5 jesteś po prostu niedożywiony??
Jeśli brzmi to dla Ciebie dziwnie, chodzi mi o to czy jesz coś wartościowego dla organizmu, bo właściwa dieta pierwszorzędnym zagadnieniem.

Polecam DDP, do znalezienia na youtube. Dieta doradzająca rozdzielanie białek, rotowanie pokarmów itd. Bardzo sensowne po wypróbowaniu innych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...