Skocz do zawartości
Forum

usunięcie duzej czesci jelita cienkiego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mojej mamie w poniedziałek wycięto znaczna część jelita cienkiego. Zostało około 50 cm. Miała martwice jelita. Lekarz po operacji powiedział mi ze daje mamie marne szanse. Jest ona bardzo szczupła kobietą, ma 54 lata. Po 3 tyg spędzonych w szpitalu jeszcze bardziej utraciła na wadze. Dzisiaj mija 5 dzień po operacji. Mama czuje się dobrze, nie odczuwa żadnych dolegliwości, ćwiczy z rehabilitantem, wstaje z łóżka. Wygląda jakby dochodziła do siebie, jednak lekarz mówił, że ryzyko dalej nie minęło. Wyciągnięto jej dziś sondę z nosa i dren. Jutro maja jej odstawic zywienie pozajelitowe i maja jej podac jakis kleik do jedzenia. Chciałabym wiedzieć czy moja mama przeżyje? Jakie są szanse? Kiedy będzie wiadomo czy kawałek pozostałego jelita się przyjął? Czy podejmuje pracę? Po czym Będzie wiadomo? Jak się to stwierdza?
Pozdrawiam i dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza

Mój tata miał ten sam przypadek,problemem było,że jelito cienkie po operacji nie wchłaniało wody w związku z tym tato się odwadniał i parametry nerkowe ulegały znacznemu pogorszeniu.Był słaby , często w wyniku odwodnienia i spadku elektrolitów był nawet splątany.Co dwa tygodnie trafiał do szpitala gdzie po kroplówkach była chwilowa poprawa .Dopiero (jestem z Łodzi kontakt z dr. Kuneckim z Poradni Żywienia przy Szpitalu Pirogowa rozwiązała problem.Został poddany żywieniu pozajelitowym

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...