Skocz do zawartości
Forum

cholesterol


Gość kejtik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość honeydaniels
Przede wszystkim należy utrzymywać odpowiednią dietę ubogą w cukry i tłuszcze. Czyli chude mięso, unikać mięsa czerwonego, jeść dużo warzyw, najlepiej surowych. Uważać z owocami, bo niby zdrowe, ale zawierają dużo cukru, który potem odkłada się w organizmie. Z serami też należy uważać, właściwie odpadają wszystkie goudy i camemberty, ale można jeść wędzony gryficki albo kozi. I zero napojów gazowanych - również z powodu dużej zawartości cukru.
Odnośnik do komentarza
Też sie zastanawiałam nad tym, tylko mi już raczej chodzi o zwalczanie niż przeciwdziałanie. Trochę poczytałam i większość informacji to zdrowa dieta, tłuszcze tylko roślinne, dużo sportu itp. Na facebooku na profilu sante przeczytałam o 8 tygodniowej diecie antycholesterolowej. Może ktoś z Was taką stosował?
Odnośnik do komentarza
gtuszi napisał/a:
Trzeba dużo ruchu i nie można sie obrzerać różnymi niepotrzebnymi rzeczami zwłaszcz tłustymi!!!


tłuszcz, tłuszczowi nie równy - olej rzepakowy pomaga OBNIŻYĆ poziom cholesterolu. Ale fakt, należy unikać tłuszczów zwierzęcych...
Odnośnik do komentarza
honeydaniels napisał/a:
Przede wszystkim należy utrzymywać odpowiednią dietę ubogą w cukry i tłuszcze.

Zgodzę się, że tłuszcze zwierzęce są szkodliwe, ale tłuszcze roślinne wręcz pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi! Nie należy tłuszczów unikać całkowicie, a jedynie wybierać olej rzepakowy zamiast smalcu ;)
Odnośnik do komentarza
tak czytam jak polecacie suplement za suplementem i nadziwić się nie mogę. suplement to nie lek, a jedynie uzupełnienie diety - oznacza to, że wszystko co w suplemencie znajdziemy także w normalnej diecie. Zamiast więc wydawać pieniądze na farmaceutyki pora zadbać o zdrowe odżywianie. Jolcia sama wspomniała, że sam suplement nie zadziałał, musiała być zmieniona dieta. Pora odstawić smaluszek i masełko i zacząć dodawać do jedzenia oleje roślinne!
Odnośnik do komentarza

Kolejne bzdury na temat szkodliwości cholesterolu ! Nikt jednak nie wspomina o homocysteinie ,która odpowiada za stany zapalne żył i tym samym sprzyja budowaniu blaszki miażdżycowe Oględnijcie w necie moze n YT "Kłamstw2o cholesterolowe " i pomyślcie chwilę o ile jeszcze potraficie to robić 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...