Skocz do zawartości
Forum

Objawy PO zapaleniu miesnia sercowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 25 lat, pod koniec listopada przeszedlem zapalenie miesnia sercowego. Zaczeło się 2 dniami biegunki, póżniej przez dobę silny ból w mostku zgłosiłem się na SoR byłem hospitalizowany tydzień. Praktycznie w dniu przyjęcia na SoR ból ustąpił (więc trwał około doby) i przestał występować czułem się świetnie. W badaniu EKG w dniu przyjęcia miałem anomalie wskazujące na zapalenie mięsnia sercowego oraz wysokie stężenie enzymu martwicy mięsnia (jak to lekarz powiedzial "jak po _cięzkim_ zawale"). Juz w trakcie hospitalizacji ani USG, ani echo, ani EKG/Holter nie wykazały nic niepokojącego, koronografia nie stwierdziła chorobwy wieńcowej. Czułem się w 100% zdrowy. Po ponad miesiącu w sylwestra niestety przesadziłem z alkoholem i od tego czasu tak raz na jakiś czas (prawie każdego dnia przez powiedzmy 50% czasu) mam takie 'dziwne uczucie' w z lewej strony klatki piersiowej. Nie jest to ból choć raz na tydzien przez kilka sekund czuję coś co można nazwać bólem. Umiejscowienie się zmienia na obszarze od lewego boku pod pacha aż po około 5 cm na prawo od lewego sutka (nigdy w okolicach mostka), kilka razy odczuwalne były pod łopatką. Badania kontrolne wykonane juz po sylwestrze (7 stycznia) nie wykazały ani nic niepokojącego w USG ani holterze. Oddałem również krew i mocz do badania. Nie pytałem, ale jak sie mogę domyślać nie wykazały również nic niepokojącego.
Wyżej opisane dolegliwości nie ustępują. Nie zauważyłem wpływu wysiłku na intensywność - unikam wysiłku, jednak zdarza mi sie np bardzo szybkim tempem wbiec na 4te piętro schodami. Jedyne zależność dolegliwości od pozycji jaką zauważyłem to gdy położę sie na brzuchu opierając większość cięzaru ciała na lewej stronie klatki. Leżenie na plecach nie ma wpływu na objawy. Wydaje mi się również, że czuję bardzo delikatne drętwienie lewej reki (z zewnetrznej strony jakby biegnące do małego palca). Być może niewyspanie lub wypicie alkoholu ma delikatny wpływ na dolegliwości.

Czy powodem tych dolegliwości jest cos związanego z sercem i/lub przebytym zapaleniem, czy mają inne podłoże?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...