Skocz do zawartości
Forum

powikłania po leczeniu kanałowym


Gość Martaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martaaaaaa

Witam,

Rok temu miałam leczoną kanałowo dolną siódemkę. Wszystkie 3 kanały zostały opracowane. Przy opracowaniu ostatniego kanału Pani Stomatolog zauważyła że wewnątrz zęba jest mała ryska, dlatego ząb został wzmocniony włóknem szklanym.
Niestety tydzień temu ząb zaczął boleć. Okazało się, że wdał się stan zapalny przy wierzchołku korzenia. Ból zęba ustąpił po zażyciu antybiotyku, jednak w międzyczasie na dziąśle pojawił się obrzęk i z jednej strony boląca gulka (chyba ropień). Stomatolog zdecydowała, że zęba trzeba powtórnie otworzyć żeby zobaczyć co się dzieje. Po otwarciu okazało się że ta rysa wcześniejsza dalej jest i to ona mogła spowodować obrzęk i ból. Stomatolog stwierdziła że może leczyć go jeszcze raz, ale w każdej chwili ząb się może złamać (przez tą ryse), bo jest słaby i był głęboko borowany żeby się dostać do kanałów.
I teraz moje pytanie czy jest sens powtórnie leczyć ten ząb kanałowo, czy go wyrwać?

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.02.2015 o 00:38, Gość Martaaaaaa napisał:

Witam,

Rok temu miałam leczoną kanałowo dolną siódemkę. Wszystkie 3 kanały zostały opracowane. Przy opracowaniu ostatniego kanału Pani Stomatolog zauważyła że wewnątrz zęba jest mała ryska, dlatego ząb został wzmocniony włóknem szklanym.
Niestety tydzień temu ząb zaczął boleć. Okazało się, że wdał się stan zapalny przy wierzchołku korzenia. Ból zęba ustąpił po zażyciu antybiotyku, jednak w międzyczasie na dziąśle pojawił się obrzęk i z jednej strony boląca gulka (chyba ropień). Stomatolog zdecydowała, że zęba trzeba powtórnie otworzyć żeby zobaczyć co się dzieje. Po otwarciu okazało się że ta rysa wcześniejsza dalej jest i to ona mogła spowodować obrzęk i ból. Stomatolog stwierdziła że może leczyć go jeszcze raz, ale w każdej chwili ząb się może złamać (przez tą ryse), bo jest słaby i był głęboko borowany żeby się dostać do kanałów. http://implantytorun.pl/endodoncja-czyli-co/
I teraz moje pytanie czy jest sens powtórnie leczyć ten ząb kanałowo, czy go wyrwać?

Jak usuniesz ząb to będzie trzeba wstawić implant

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...