Skocz do zawartości
Forum

Praca a kręgosłup


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proste pytanie - Przy czym, jak szybko i jak źle rozwalę sobie kręgosłup ? Przy drewnie czy siedzeniu przed komputerem ?
Więcej na dole.

Mam 16 lat. Mój ojciec jest pracoholikiem. Pracoholikiem przez wydarzenia z przeszłości, nie będę wchodził w szczegóły. Przez to zmuszony jestem do pracy przy drzewie. To jest główna robota i można powiedzieć że ojciec jest od tego uzależniony. Rodzice mają kilka sklepów i na szczęście opał trzeba dostarczać tylko do 2 + dom, bo reszta jest podłączona do ciepłowni. Proszę nie myśleć że to są jakieś małe sosnowe polanka o średnicy 6 cm. Mógłbym dodać zdjęcia ale może bez tego się obejdzie.

Dużo czasu spędzam też przy komputerze, to nie tylko gierki...
Mam garba od dzieciństwa i lekko skrzywiony kręgosłup.

Pozdrawiam i przepraszam za chaotyczny tekst.

Odnośnik do komentarza

Wbrew pozorom większym obciążeniem dla twojego kręgosłupa jest siedzenie przed komputerem. Podczas rabania drewna, przyjmujesz pozycję stojącą (jest mniej obciążająca niż siedzenie), jedna noga w wykroku (więc siła obciążająca jest rozkładana po części na mięśnie nóg a po części tylko na kręgosłup), wykonujesz zamach (siła leci z pędem), używając mięśni rąk ( super ćwiczenie na wzmocnienie ramion). Zadbaj o odpowiednio wysoki pieniek i będzie dobrze. :)
Owszem, gdybyś rąbał wielkie kloce po 8 godzin dziennie, to pewnie by się to odbiło na twoim kręgosłupie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...