Skocz do zawartości
Forum

Naciek obejmujący odźwiernik


Gość asia111106

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asia111106

Mój mąż miał robiona gastroskopię i zrobiono następujacy opis. Przełyk bez zmian. Linia Z nieregularna. W inwersji cechy niewydolnosci wpustu. Jeziorko z domieszka żółci. Błona żoładka w dnie żołądka, trzonie i proksymalnym odcinku antrum nie zmieniona. W dystalnym odcinku antrum naciek obejmujący odźwiernik zwezajacy światło-pobrano wycinki do badania hist -pat. koncówka aparatu z oporem przechodzi do nie zmienionej opuszki i cz. zstępujacej dwunastnicy. prosze o rade bo jestesmy przerazeni.

Odnośnik do komentarza

:) Bez paniki naciek to lekki stan zapalny. Być może ze względu na cofającą się żółć- nazywamy to refluksem jelitowo-żołądkowym. Czy mąż miał usuwany woreczek żółciowy? Następna kwestia to:
"W inwersji cechy niewydolności wpustu."- Tu najprawdopodobniej występuje refluks żołądkowo przełykowy.
Lekarz przepisze odpowiednie leki. Dieta powinna być przeciw refluksowi,lekko strawna,5-6 posiłków dziennie. Wykluczamy mleko i jego pochodne,minimalizujemy cukier a w szczególności czekoladę. Przykładową dietę znajdziemy w necie.

Odnośnik do komentarza

To cytat:
"Zwężenie odźwiernika – pojawia się u 2-4% wszystkich chorych. Jest spowodowane przewlekłymi zmianami zapalnymi oraz owrzodzeniami w okolicy odźwiernika lub opuszki dwunastnicy, w wyniku których dochodzi do powstania zmian bliznowatych zwężających światło odźwiernika. Powoduje to przewlekłe i długotrwałe zaleganie pokarmu w żołądku i dwunastnicy, których konsekwencją są nudności oraz obfite wymioty."
Przy czym ja dodam że nie zawsze występują wymioty.
A samo zaleganie pokarmu w żołądku powoduje brak apetytu. Myślę że wszystko będzie dobrze i proszę się nie zamartwiać. :)

Odnośnik do komentarza
Gość asia111106

Dziękuję za słowa otuchy. Mąż faktycznie kiedyś wymiotował jak wracał z pracy ale to nie zdarzało się często. Teraz tylko znaczny spadek wagi i brak apetytu. Pojawiało się też uczucie sytości na wieczór, przepraszam że tak dawkuję te objawy ale sporo rzeczy mi się przypomina a jestem sama trochę przytłumiona tymi informacjami i ciężko mi się skupić. Poza tym wykryto tez bakterie w żołądku helicobacter mąż dostał antybiotyk i ma brać przez 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość III

Witam, wiem ze minęło sporo czasu od ostatnich wpisów ale szukam pomocy gdzie się da....jak zakończyła się sprawa Pani męża?, jaka diagnoza?? U mnie wynik gastroskopii wskazuje nacieki na ścianie trzonu żołądka lekarz tez sugeruje raka. Bardzo schudłam. Czekam na wyniki his-pat i jestem przerażona, nie śpię a teraz tym bardziej nie mam apetytu. Może ktoś inny zna podobny przypadek...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...