Skocz do zawartości
Forum

Potworne bóle głowy


Kicia186

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat. Od mniej więcej roku cierpię na bóle głowy. Bóle powtarzają się co kilka dni. Dzisiaj głowa boli mnie już 5 dzień bez przerwy. Jest to mocny ból, nie mogę myśleć, mam problem z zaśnięciem w nocy.
Zauważyłam, że głowa nie bolała mnie w okresie wakacyjnym i zaczęła boleć znowu w roku szkolnym. Byłam już u neurologa i okulisty, rezonans wykluczył jakiekolwiek zmiany w mózgu etc.
Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale czasem bolą mnie plecy i ramiona.
Co to może być ? Nie chcę łykać bez sensu leków, dwa lata temu miałam wycinany woreczek żółciowy i nie chcę obciążać wątroby :( Co mam robić ?

Odnośnik do komentarza
Gość justynatyna222

Byłaś u okulisty.. Miałaś robione badania dna oka? Obraz dna oka był w porządku, co lekarz powiedział? Jak ciśnienie wewnątrzgałkowe? W normie?
Jakie masz ciśnienie tętnicze?
Leczysz się na coś, przyjmujesz jakieś leki? Długo siedzisz przed komputerem? Często wymuszona pozycja, przez parę godzin dziennie powoduje zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie. Bóle z kręgosłupa mogą promieniować do barku, głowy itp. Miałaś robione rtg kręgosłupa szyjnego?
Dużo pytań, wiem, ale im więcej informacji, tym więcej można doradzić.

Odnośnik do komentarza

Miałam robione badania dna oka, obraz jest w porządku. Ciśnienie wewnątrzgałkowe w normie. Po dokładniejszych badaniach okazało się że mam druzy w prawym oku ale lekarz powiedział że nie wywołuje to bólów głowy.
Przyjmuję leki na anemię. W roku szkolnym siedzę przed komputerem maksymalnie 3h. Ciśnienie tętnicze w normie, nie pamiętam już, jakie dokładnie
Nie miałam robionego rtg kręgosłupa szyjnego..

Odnośnik do komentarza
Gość justynatyna222

Zrób RTG kręgosłupa szyjnego. Ja miałam podobnie, bardzo silne bóle głowy w okolicy potylicy - dno oka ok, TK ok, EEG w porządku. Zrobiłam rtg kręgosłupa szyjnego - i tam właśnie zaobserwowano zmianę zwyrodnieniową. Ból promieniował do głowy i braku. Przez jakiś czas miałam rehabilitację, zabiegi leserem.
U mnie przyczyną problemów była wymuszona pozycja przez kilka godzin dziennie (minus pracy higienistki stomatologicznej)
Niektóre leki też mają wpływ na organizm - moja mama przyjmowała przepisane przez lekarza preparaty zawierające żelazo - i w zasadzie głowa bolała ją codziennie.
Czasami przyczyną bólu głowy moga być wady zgryzu - i to tez trzeba leczyć.
Może za bardzo się stresujesz? Lekarz brał pod uwage, że to może być migrena (która tez w wieku nastu lat występuje)?

Odnośnik do komentarza

W sumie kiedy okazało się że bólów nie powodują żadne zmiany w mózgu kontakt z lekarzem się urwał, więc nikt nigdy nie podejrzewał, że powodem może być migrena. Byłam u laryngologa i chyba wybiorę się do chirurga szczękowego żeby ustalił czy bóle mogą wynikać z wad zgryzu.
Mam też umówioną wizytę u endokrynologa, laryngolog powiedział, że to może być jakiś problem z hormonami...
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) W takim razie chyba będę musiała zrobić to RTG kręgosłupa szyjnego...
A jeżeli bóle są powodowane przez stres to co można z tym zrobić ? Jestem osobą bardzo nerwową i niestety bardzo przejmuję się szkołą, sytuacją rodzinną etc.

Odnośnik do komentarza
Gość justynatyna222

Jeżeli to problemy na tle nerwowym to lekarze często polecają wizyty u psychologa, psychoterapię, żeby poznać techniki radzenia sobie ze stresem itp. Czasem mogą zalecić jakieś środki uspokajające, ale o tym to już decyduje lekarz.
Branie wszystkiego do siebie, ciągły stres jak najbardziej może powodować bóle głowy.
Wykonaj te wszystkie badania, jakie masz wykonać (włącznie z endokrynologiem), i jeżeli tutaj też nie będzie nic niepokojącego, to pewnie pediatra/rodzinny sami Cię odpowiednio pokierują (np. polecą wizytę u psychologa/lekarza psychiatry - jakby się okazało, że to nerwica). Możesz też sama z siebie zasugerować lekarzowi, że się stresujesz, jesteś nerwowa - to dla nich też jest wskazówka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...