Skocz do zawartości
Forum

Rola ablacji w komorowych zaburzeniach rytmu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem kobietą, mam 30 lat i od 10 lat zmagam się z komorowymi zaburzeniami rytmu. Dotychczasowe holtery wykazywały ok 7,5 tys dodatkowych przedwczesnych pobudzeń, pary, pojedyncze częstoskurcze. Jestem po EPS, podczas którego nie wyzwolono arytmii odesłana do domu ze wskazaniem, by w razie zwiększenia arytmii przeprowadzić ablację. Ostatni holter sprzed 2 tygodni zarejestrował 17 tysięcy ektopowych polimorficznych PVC, w tym 43 częstoskurcze komorowe i około 620 par. Dodatkowo każde moje EKG spoczynkowe rejestruje jakieś zaburzenia rytmu. W badaniu Echo stwierdzono wypadanie płatków zastawki mitralnej oraz umiarkowaną do dużej niedomykalność z falą zwrotną.Po konsultacji wyniku z profesorem zostałam skierowana na próbę ponownej ablacji w Instytucie kardiologii. Jestem pacjentem objawowym, mam kołatania serca, zamierania, mroczki przed oczami i zawroty głowy. Czasem jest mi tak słabo, że pojawiają się dziwne błyski w oczach...jakbym miała zaraz upaść. Zażywam Concor w dawce 15 mg na dobę, bez redukcji ilości zaburzeń.W rodzinie nie było nagłych zgonów w młodym wieku. Wypadanie płatków zastawki miała mama. Moje pytanie brzmi: Czy są szanse, że tym razem ablacja się powiedzie? Czy taka ilość zaburzeń komorowych w ciągu doby jest groźna dla mojego życia i jak bardzo ? Zadaję pytanie w internecie, ponieważ na wizycie prof nie miał dla mnie czasu( wizyta trwała 3 minuty), napisał skierowanie za zabieg i tyle. Nie zdążyłam o nic zapytać. A gdybym chciała udać się na konsultację jeszcze raz to mam do pokonania 300 km. W moim regionie nie ma lekarzy specjalizujących się w zaburzeniach rytmu, a kardiolodzy na mój widok rozkładają bezradnie ręce mówiąc,że " u pani to tylko ablacja"...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...