Skocz do zawartości
Forum

Nawrót zespołu Arnolda Chiariego po operacji


Gość milunia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Kobieta lat 40.Zdiagnozowana oraz operowana w kwietniu tego roku na zespół Arnolda Chiari.Wykonano kraniektomię podpotyliczną,laminektomię C1,oraz plastykę opony twardej.Po operacji bardzo duża poprawa.Od miesiąca nawrót choroby.Dominują bóle głowy oraz szyi.Uporczywe bóle w przodogłowiu z uczuciem wysadzania gałek ocznych,silne zawroty głowy,mdłości,sztywność karku,osłabienie siły mięśniowej,oraz kończyn górnych(problemy z uczesaniem i modelowaniem włosów)Podczas chodzenia zachowuję się jak pijaczek,ponieważ znosi mnie na boki.Wynik RM z kwietniaPrzed operacją powiedziano mi,że moja choroba jest nieuleczalna i że operacja może nie przynieść żadnych efektów.Dowiedziałam się również,że jeżeli nastąpi nawrót choroby,to również lekarze nie są w stanie mi pomóc.Jestem zrozpaczona,ponieważ nie wiem co robić.Czy naprawdę nie ma dla mnie żadnej szansy?czy mam cierpieć z bólu?A może Państwo zaproponują mi wybitnego specjalistę ,lekarza który naprawdę zna tę chorobę?Proszę o pomoc,gdyż nie potrafię tak żyć i w chwili obecnej jestem na leczeniu psychiatrycznym.Pozdrawiam Milka.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Zespół Arnolda-Chiariego to schorzenie leczone tylko w wybranych klinikach. W Polsce znajdują się 3 kliniki, które specjalizują się w tego typu chorobach: Poznań, Katowice i Warszawa (MSWiA). Tam znajdziesz najlepszych specjalistów, którzy powinni Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza

Dla innych na przyszłość! W wieku 14 lat miałam operacje na Arnolda Chiraego I, po tygodniu gdy mogłam stanąć na nogi okazało sie ze chodzę jak pijana (tak jak pani wyżej opisała) po licznych dyskusjach lekarzy i ponownym rezonansie ustalono że operacje trzeba przeprowadzić ponowię i podciąć kości teoche mocniej, dodatkowo wstawili mi implant w oponę twarda która była zbyt ciasna. Pomogło:) wszytskim z góry polecam rehabilitacje po operacji! Ja przez prawie 3 miesiące tylko leżałam i kręgosłup mi tak padł ze do dzis dnia nie powstał :(

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.02.2018 o 22:23, Gość Nick 2 napisał:

Dla innych na przyszłość! W wieku 14 lat miałam operacje na Arnolda Chiraego I, po tygodniu gdy mogłam stanąć na nogi okazało sie ze chodzę jak pijana (tak jak pani wyżej opisała) po licznych dyskusjach lekarzy i ponownym rezonansie ustalono że operacje trzeba przeprowadzić ponowię i podciąć kości teoche mocniej, dodatkowo wstawili mi implant w oponę twarda która była zbyt ciasna. Pomogło:) wszytskim z góry polecam rehabilitacje po operacji! Ja przez prawie 3 miesiące tylko leżałam i kręgosłup mi tak padł ze do dzis dnia nie powstał ?

Cześć Nick 2. Jestem studentką fizjoterapii i piszę prace na temat Zespołu Arnolda Chiariego typ I. Czy mogłabym się z Tobą jakoś skontaktować w celu zadania kilku pytań na temat choroby w tym wieku? Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...