Skocz do zawartości
Forum

Preparaty na bardzo przesuszone usta


Gość księżniczka Abbi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malinkaa1

Co do przesuszonych ust... nie wiem jak tam wygląda to w praktyce, bo przeczytałam to gdzieś w internecie. Ponoć można kupić jakąś maść dla kobiet w ciąży na popękane sutki i to sobie na noc nałożyć na usta i niby efekty są lepsze niż przy stosowaniu pomadki.
Ile w tym prawdy - nie wiem. Może ktoś to przetestuje ;d

Odnośnik do komentarza

~malinkaa1
Co do przesuszonych ust... nie wiem jak tam wygląda to w praktyce, bo przeczytałam to gdzieś w internecie. Ponoć można kupić jakąś maść dla kobiet w ciąży na popękane sutki i to sobie na noc nałożyć na usta i niby efekty są lepsze niż przy stosowaniu pomadki.
Ile w tym prawdy - nie wiem. Może ktoś to przetestuje ;d
hi hi hi też o tym czytałam ale nie wiem jak to ma się w praktyce...

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim istotna jest odpowiednia pielęgnacja ust. 1-2 razy w tygodniu warto wykonać peeling czerwieni wargowej + intensywniejszą pielęgnację. Do tego celu możemy wykorzystać peeling enzymatyczny, gazę, tonik, miód i balsam odżywczy.

1. Przecieramy usta tonikiem nawilżającym.
2. Grubą warstwę peelingu enzymatycznego aplikujemy na czerwień wargową i pozostawiamy na 10-15 minut. Oczywiście uważamy, aby nie zjeść preparatu.
3. Następnie palec wskazujący owijamy gazą (dostępna w każdej aptece) i za jej pomocą delikatnie masujemy usta.
4. Usuwamy resztki peelingu za pomocą toniku.
5. Na tak przygotowane usta możemy nałożyć miód - pozostawiamy go na 10-15 minut, a następnie usuwamy z powierzchni czerwieni wargowej.
6. Na zakończenie aplikujemy balsam silnie natłuszczający.

Jest to rewelacyjny sposób na to, aby usta zawsze były gładkie, miękkie i nawilżone. Czekam na Wasze opinie ;-)

Odnośnik do komentarza

~księżniczka Abbi
A znacie jakieś preparaty/sposoby na mega przesuszoną zniszczoną skórę całego ciała ?

W przypadku mocno wysuszonej skóry ciała wskazane jest regularne stosowanie kosmetyków zawierających duże ilości substancji lipidowych, m.in. takich jak: masło shea, ceramidy oraz woski. Kosmetyki te należy aplikować rano i wieczorem. Uwaga - istotne jest to, aby kosmetyk nałożyć na skórę nie później niż 5 minut po kąpieli.

Co do zniszczenia skóry ciała - co dokładnie miałaś na myśli? Mogłabyś to opisać?

Odnośnik do komentarza
Gość księżniczka Abbi

Z powodu chorej skóry leżałam 2 tygodnie w szpitalu. Mam zapalenie skóry i chorobę Addisona. Skóra jest śmiertelnie przesuszona. Jak nie posmaruję jakimkolwiek kremem to ta skóra swędzi drapię się i jestem czerwona.

Odnośnik do komentarza

~księżniczka Abbi
Z powodu chorej skóry leżałam 2 tygodnie w szpitalu. Mam zapalenie skóry i chorobę Addisona. Skóra jest śmiertelnie przesuszona. Jak nie posmaruję jakimkolwiek kremem to ta skóra swędzi drapię się i jestem czerwona.

W Twoim przypadku zwykłe kosmetyki mogą się nie sprawdzić. Byłaś już u dermatologa? W przypadku zapalenia skóry pomocne będą preparaty dostępne na receptę.

Odnośnik do komentarza
Gość księżniczka Abbi

Byłam u lekarza ale nic nie dał. Niestety ten ogólnoustrojowy stan zapalny bierze się stąd że mam od 4 lat stan zapalny miejsc intymnych i mam go nadal i on przenosi się na skórę na ogólnoustrojowy.
Zresztą byłam przez to wszystko w szpitalu i dostawałam sterydy i lekarz powiedział że to jedyna metoda leczenia. Ale do domu mi nie przepisano. Kazano mi tylko kupić krem do bardzo przesuszonej skóry i jak najczęściej smarować się nim.

Odnośnik do komentarza

~księżniczka Abbi
Byłam u lekarza ale nic nie dał. Niestety ten ogólnoustrojowy stan zapalny bierze się stąd że mam od 4 lat stan zapalny miejsc intymnych i mam go nadal i on przenosi się na skórę na ogólnoustrojowy.
Zresztą byłam przez to wszystko w szpitalu i dostawałam sterydy i lekarz powiedział że to jedyna metoda leczenia. Ale do domu mi nie przepisano. Kazano mi tylko kupić krem do bardzo przesuszonej skóry i jak najczęściej smarować się nim.

A jakie preparaty pielęgnacyjne stosowałaś do tej pory w celu nawilżenia skóry? Ogólnie mogę Ci polecić preparaty dostępne w aptekach, które redukują nadmierną suchość skóry oraz redukują jej nadwrażliwość. Przykładowo możesz stosować Biodermę Atoderm PP Baume lub balsam do ciała Emolium. W przypadku wystąpienia stanów zapalnych możesz aplikować na skórę Biodermę Atoderm PO zinc.

Odnośnik do komentarza
Gość księżniczka Abbi

Stosuję balsam do ciała do bardzo przesuszonej skóry kupiony w drogerii i jest bardzo fajny ma w składzie mocznik bez i migdał. Lekarz kazał nakładać kremy/balsamy po kilka razy dziennie.
Nie zmienia to faktu że całe życie miałam problemową skórę ciała szczególnie rąk i nóg. Tak miałam przesuszoną skórę że wiórki leciały jak drapałam się dopiero szpital troszkę mi pomógł, drapałam się już metalową drapaczką bo ręce już nie wystarczały, dopiero w szpitalu sterydy pomogły.
Dziś jest już lepiej bo mniej się drapię a czasami wcale ale jak zapomnę posmarować się to mnie swędzi.
Ja przez te wszystkie lata zdzierałam dosłownie skórę z siebie i leciały wióry, wkoło mnie było biało od tych wiórków skóry.

Odnośnik do komentarza

~księżniczka Abbi
Stosuję balsam do ciała do bardzo przesuszonej skóry kupiony w drogerii i jest bardzo fajny ma w składzie mocznik bez i migdał. Lekarz kazał nakładać kremy/balsamy po kilka razy dziennie.
Nie zmienia to faktu że całe życie miałam problemową skórę ciała szczególnie rąk i nóg. Tak miałam przesuszoną skórę że wiórki leciały jak drapałam się dopiero szpital troszkę mi pomógł, drapałam się już metalową drapaczką bo ręce już nie wystarczały, dopiero w szpitalu sterydy pomogły.
Dziś jest już lepiej bo mniej się drapię a czasami wcale ale jak zapomnę posmarować się to mnie swędzi.
Ja przez te wszystkie lata zdzierałam dosłownie skórę z siebie i leciały wióry, wkoło mnie było biało od tych wiórków skóry.

Jeżeli ten balsam jest ok, przynosi ukojenie skórze i nie podrażnia - to możesz go stosować przez cały czas, nawet kilka razy dziennie. Najwidoczniej Twoja skóra nie może samodzielnie utworzyć, tzw. "płaszcza ochronnego" i z tego względu lekarz zalecił Ci tak częstą aplikację kosmetyków. Pamiętaj jednak o zasadzie "5 minut" po kąpieli. W tym czasie woda zlokalizowana w naskórku odparowuje i jeśli nie nałożymy kosmetyku to niestety doprowadzimy do nasilenia suchości skóry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...