Skocz do zawartości
Forum

Kolorowe soczewki


Gość ewap

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
od kilku lat noszę okulary, ale ostatnio zaczęłam się zastanawiać się soczewkami. Lubię zmiany i sądzę, że dobrze będę się z nimi czuła. Wiem, że istnieją kolorowe soczewki, które zakłada się na jeden dzień, ale ostatnio słyszałam, że istnieją także kolorowe soczewki, które spełniają funkcję korekcyjną. Jestem zainteresowana takim rodzajem szkieł kontaktowych, ale nie wiem czy są one bezpieczne, a ich noszenie rzeczywiście poprawia wzrok? Chciałabym przeczytać opnie i uwagi osób, które wypróbowały ten rodzaj soczewek. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Nosiłam kolorowe soczewki kontaktowe i byłam bardzo zadowolona. Możesz wybrać ich moc w zależności od swojej wady. Działają jak zwykłe soczewki. Ja wybrałam niebieskie. Oczy rzeczywiście wyglądały pięknie, ale nie do końca naturalnie, dlatego przestałam ich używać. Moja koleżanka przyszła kiedyś na imprezę kostiumową w czerwonych soczewkach. Wyglądała super!

Odnośnik do komentarza

Hej,
Soczewki kontaktowe są dobrym rozwiązaniem. Jeśli są kolorowe - tym lepiej. Myślę, że warto je nosić. Ja mam zielone. Oko wygląda efektownie, w szczególności przy rudych włosach. Na rynku jest ich coraz więcej.

Idź do optycznego sklepu, w którym mają szablon z kolorowymi soczewkami. Przykładasz go do oka i widzisz efekt końcowy. Nie każdy kolor soczewki uzyskasz przy swoim naturalnym. Myślę, że ciężko byłoby nosić niebieskie soczewki przy oczach czarnych. A może mylę się. W końcu postęp idzie do przodu, również w okulistyce.
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy to do końca dobry pomysł takie kolorowe soczewki. Z tego co wiem istnieją dwa rodzaje. Jedne całkowicie zmieniają wzrok, ale ich okuliści nie polecają. Podobno można je nosić góra 3 godziny dziennie. Drugie to soczewki podbarwiające. One z kolei w ogóle nie dają efektu jeśli masz np. ciemnobrązowe oczy.

Moja koleżanka, która ma dużą wadę wzroku (-5,5 i -8) nosiła niebieskie i lekarz ją za to nieźle ochrzanił.

Ja na twoim miejscu bym się poważnie zastanowiła. Myślę, że nie ma sensu ryzykować tylko, żeby sobie zmienić kolor oczu. No chyba że to taka jednorazowa sprawa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...