Skocz do zawartości
Forum

Delikatny wąsik u brunetki


Gość koktajl_truskawkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koktajl_truskawkowy

Witam! Mam 20 lat i ostatnio zaczął mi przeszkadzać delikatny wąsik. Właściwie włoski znajdują się po bokach górnej wargi, nie mam ich na środku pod nosem. Jestem brunetką więc włoski są ciemne, a co za tym idzie widoczne (przynajmniej dla mnie). Czy tak delikatny wąsik jest normalny dla brunetki? Czy można się go nieinwazyjnie pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Gość koktajl_truskawkowy

Koleżanki mówią, że nie jest widoczny. Ale mój brat zwrócił na to uwagę.
Tego właśnie się obawiam, że jeżeli zdecyduję się na depilację to włos będzie grubszy i będę musiała depilować go regularnie przez całe życie. Nie wiem co zrobić. Czy zostawić go tak jak jest, czy zdecydować się na usunięcie woskiem:(

Odnośnik do komentarza
Gość koktajl_truskawkowy

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale mam jeszcze pytania odnośnie laserowego usunięcia wąsika, na które odpowiedzi nie znalazłam na podanej stronie:) Czy jest to zabieg, który wykonuje się raz w życiu? Włoski nie wrócą? Ile mniej więcej kosztuje? Może ktoś już korzystał z takiej formy usunięcia wąsika? I jeszcze jedno:) Jaka jest przybliżona ilość zabiegów?

Odnośnik do komentarza

Delikatny wąsik u brunetek to naturalna rzecz. W przypadku kobiet o jasnych włosach te drobne włoski meszkowe nie są widoczne ze względu na jasny kolor.

Niepokój powinny wzbudzić grubsze, ciemne włoski wyrastające w okolicy pod nosem czy też na brodzie. Wtedy warto skonsultować się z lekarzem i zbadać poziom hormonów.

Włoski możesz usunąć za pomocą woskowania. Pierwsze zabiegi najlepiej wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Kolejne możesz robić sama w warunkach domowych - wystarczy kupić specjalne plastry do depilacji "na zimno".

Istotne jest to, aby przed zabiegiem skóra była oczyszczona i całkowicie sucha. Nie należy wykonywać depilacji woskiem w obrębie skóry na którą był aplikowany kosmetyk pielęgnacyjny. Nie można też wykonywać zabiegu bezpośrednio po kąpieli oraz po wykonanym uprzednio peelingu.

Przed aplikacją na skórę plastra z woskiem można ją posypać talkiem, który zadziała odtłuszczająco (w efekcie zwiększymy efektywność zabiegu).

Plaster energicznie pocieramy dłońmi, aby delikatnie rozgrzać znajdujący się na nim wosk. Następnie plaster dzielimy na dwie części i po zdjęciu osłonki aplikujemy na skórę. Plaster wygładzamy, a następnie chwytamy za jego brzeg i energicznym ruchem zrywamy. Ważne jest to, aby w trakcie zrywania plastra posuwać się wzdłuż linii skóry.

Na koniec na skórę aplikujemy odrobinę oliwki, która usuwa pozostałości wosku. Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona - dlatego lepiej go wykonywać wieczorem.

Odnośnik do komentarza

~koktajl_truskawkowy
Koleżanki mówią, że nie jest widoczny. Ale mój brat zwrócił na to uwagę.
Tego właśnie się obawiam, że jeżeli zdecyduję się na depilację to włos będzie grubszy i będę musiała depilować go regularnie przez całe życie. Nie wiem co zrobić. Czy zostawić go tak jak jest, czy zdecydować się na usunięcie woskiem:(

W trakcie depilacji woskiem usuwamy włos wraz z cebulką. Nie ma ryzyka, że włoski odrosną grubsze i ciemniejsze tak jak po depilacji za pomocą maszynki, która jedynie ścina włos tuż u nasady skóry. Po woskowaniu włoski mogą się nawet osłabić. Co więcej, jest to bardzo komfortowa metoda depilacji, gdyż efekty gładkiej skóry utrzymują się od 2-4 tygodni.

Odnośnik do komentarza

~koktajl_truskawkowy
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale mam jeszcze pytania odnośnie laserowego usunięcia wąsika, na które odpowiedzi nie znalazłam na podanej stronie:) Czy jest to zabieg, który wykonuje się raz w życiu? Włoski nie wrócą? Ile mniej więcej kosztuje? Może ktoś już korzystał z takiej formy usunięcia wąsika? I jeszcze jedno:) Jaka jest przybliżona ilość zabiegów?

Laserowa epilacja powoduje uszkodzenie cebulki włosa oraz części go odżywiającej. W efekcie włos nie odrasta. Efekt utrzymuje się kilka lat i jest wart swojej ceny. Zabieg należy powtórzyć kilka razy. Jest to zależne od fazy wzrostu włosa, gdyż laser działa jedynie na włosy znajdujące się w fazie anagenu (aktywnego wzrostu). Na włoski znajdujące się w innych faza laser nie zadziała. Dlatego mniej więcej po 4-8 tygodniach zabieg się powtarza. W przypadku ciemnych włosów zadowalające efekty uzyskuje się już po trzech zabiegach ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...