Skocz do zawartości
Forum

Schodząca skóra po maseczce nawilżającej a alergia


Gość Riiri

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy do was pytanie czy objawem alergii na maseczkę nawilżającą z winogron może być schodzenie skóry z twarzy. Podczas aplikacji maseczki nic mnie nie piekło, skroa nie była zaczerwieniona tylko dopiero na następny dzień zauwazyłam że schodzi mi takimi małymi listkami. Szczególnie w okolicy nosa i czoła

Odnośnik do komentarza

Do typowych objawów alergii zaliczamy dolegliwości takie jak: zaczerwienienie, pieczenie oraz nadmierne wysuszenie skóry, świąd, silny rumień oraz grudki i pęcherzyki wysiękowe.

Warto jednak wiedzieć, że alergia występuje stosunkowo rzadko w przeciwieństwie do podrażnienia skóry. Przy podrażnieniu czas występowania objawów pojawia się stosunkowo szybko. Co więcej, objawy stosunkowo szybko ustępują. Przy alergii charakterystyczne jest opóźnione wystąpienie objawów oraz dłuższy okres ich ustępowania.

W celu 100% określenia czy reakcja Twojej skóry wynika z alergii na daną substancję zawartą w masce - konieczne by było wykonanie testów płatkowych.

Istotne jest również to czy tego rodzaju objawy Twojej skóry miałaś okazję zaobserwować kiedykolwiek wcześniej? Czy może jest to pierwsza taka reakcja skóry?

Odnośnik do komentarza

~Riiri
taka reakcja skóry zdarzyła się po raz pierwszy. Używam dużo kosmetyków tej firmy jednak po zadnym nie miałam takiego czegoś. Wcześniej robiłam maseczki innych firm i było ok a teraz jest strasznie.

W takim razie koniecznie udaj się do lekarza - najlepiej do dermatologa. Dobrze by było, aby lekarz mógł wizualnie ocenić stan skóry. Im szybciej to nastąpi tym lepiej. Do tego czasu odstaw maseczkę. Czasem wystarczy jeden składnik, aby na skórze pojawiły się niepożądane skutki jego działania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...