Skocz do zawartości
Forum

Krem do depilacji ciała a nierównomierny wzrost włosów na głowie


Gość Jan K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem jeszcze młodym człowiekiem i preferuję krótkie obcinanie włosów. Zwykle robiłem to maszynką bez grzebienia, jednak w pewnym momencie chciałem być całkiem "łysy". Nie miałem dostępu do brzytwy, wiec zastosowałem na głowie krem do depilacji ciała. Nie wiem, co mnie podkusiło, ale teraz w jednym miejscu nie odrastają mi włosy, w ogóle wydaje mi się, ze są rzadsze i słabsze niż odrastały przed zastosowaniem tego nieszczęsnego kremu. Czy można jakoś wrócić do poprzedniego stanu (tym bardziej, że włosy miałem zawsze silne, gęste kiedy tylko ich nie strzygłem), no i sprawić, żeby włosy w tamtym miejscu znów zaczęły rosnąć?.

Odnośnik do komentarza

W kremach do depilacji znajduje się kwas tioglikolowy, który powoduje rozpuszczenie keratyny włosa. Dzięki temu na jakiś czas mamy spokój z niechcianym owłosieniem. Efekty zabiegu nie są jednak trwałe i po jakimś czasie włosy odrastają. Istotne jest to kiedy była wykonana depilacja skóry kremem? Jeżeli od tego czasu minęło kilka tygodni - koniecznie zgłoś się do dermatologa.

Odnośnik do komentarza

A ile razy użyłeś tego kremu i jaki dokładnie był to specyfik? Pamiętasz nazwę? Długo go trzymałeś na skórze? Też myślę o depilacji głowy, zwłaszcza że golę się na gładko od kilku lat, ale po Twoim poście zacząłem się zastanawiać, czy nie poprzestać na samym goleniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...