Forum Uroda

Kurze łapki albo jak dbać o skórę wokół oczu?

~sacura

~sacura

Witam! Od jakiegos czasu mi sie pojawily tzw. kurze lapki wokol oczu, mimo mlodego wieku, nie wiem, dlaczego? moze ktos zna sposoby jak sie tego pozbyc i w ogole ja dbac o skore wokol oczu? dodam, ze nosze etz soczewki

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Rusalka989

Rusalka989

Mozna kupic krem przeciwzmarszczkowy odpowiedni do wieku, ale znam tez domowe sposoby, np. zrob sobie maseczke z zielonej herbaty albo rumianku i naloz na 4 min. Pamietaj nawilzac skore wokol oczu, bo jest bardzo delikatna i szybko sie starzeje.

84931 rusalka989 Kobieta, 29 lat, Jarocin
Anna Methea

Anna Methea

Odpowiedź eksperta

Niezależnie ile masz lat kup krem pod oczy. Jeżeli jesteś młoda nie musi to być przeciwzmarszczkowy, wystarczy nawilżający - jeżeli zadbasz o te miejsca zmarszczki z pewnością się spłycą.
Zmarszczki wokół oczu powstają z różnych przyczyn, w większości jest to zasługa naszej mimiki ale też pomagamy procesowi starzeniu skóry pijąc za mało wody, myjąc okolice oczu mydłem, nie stosując regularnie kremu pod oczy bądź nakładając na powieki kosmetyki do tego nie przeznaczone np podkład do twarzy.
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i należy o nią szczególnie zadbać.

--

Methea Wizaż

84860 anna-methea Kobieta, 29 lat, Lublin
Złośliwa

Złośliwa

a to nie może by ten sam krem co nim twarz się smaruje?

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

To naturalne, że wraz w upływem lat na naszej twarzy pojawiają się nowe zmarszczki. U osób młodych są to zmarszczki mimiczne, które uwidaczniają się w momencie "wyrażania emocji" za pomocą mimiki twarzy. Mniej więcej po 25 roku życia wskazane jest stosowanie kremów wygładzających skórę. Wcześniej zaleca się jedynie kosmetyki o właściwościach nawilżających.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 27 lat, Warszawa

Odpowiedź eksperta

Złośliwa
a to nie może by ten sam krem co nim twarz się smaruje?

W obrębie okolicy oczu można stosować kosmetyk, który stosujemy na całą twarzy. Warunek jest jeden: nie może on powodować podrażnienia oczu ani łzawienia. Ze względu na zawartość substancji zapachowych w kosmetykach do twarzy istnieje ryzyko wystąpienia podrażnienia w obrębie okolicy oczu. Kremy pod oczy nie zawierają w składzie kompozycji zapachowej.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 27 lat, Warszawa