Skocz do zawartości
Forum

czerwone kropki po depilacji:(


Gość Vesta

Rekomendowane odpowiedzi

Od X czasy depiluje nogi depilatorem. No i cóż...
Co prawda włoski znikają i teraz to już nawet nie jest bolesna operacja, ale na ich miejscu pojawiły się czerwone kropki... Nie znikają one jak kiedys po kilku godzinach, ale zostają;/
Niestety to nie jest moje widzi mi się, ale naprawdę to widać, więc chodzenie w spódnicach czy w krótkich spodniach odpada;/
Co robić?...
Odnośnik do komentarza
Gość Ania Oriflame
Hej Vesta! Radzę Ci dobrze przygotować Twoje ciało przed depilacją, tzn. zrób delikatny peeling (ja stosuję żel pod prysznic zdelikatnie peelingujący Bahia z Oriflame), a po depilacji nawilżaj! Możesz użyć do tego oliwki zamiast balsamu. Możliwe też, że masz tak delikatną skórę, że depilator Ci po prostu nie służy. Zrezygnuj z niego na rzecz maszynki. Wiem, że włoski szybciej odrastają, ale będziesz mogła bez skrępowania nosić krótkie spódnice i spodenki. Jednak nie zapomnij również przy maszynce o pielegnacji. Pozdrawiam:D
Odnośnik do komentarza
ja mialam ten sam problem, tylko ze z pachami. skonczylo sie na zmianie antyperspirantu, teraz uzywam rexona skin care i problem zniknal...moze probuj jakis kremow lagodzacych albo pogadaj z dermatologiem ktory sporzadzi ci odpowiednia mieszane na podraznienia skory:D
Odnośnik do komentarza
Gość Barbarrra
Tez mialam problem z czerwonymi krostkami po depilacji, ale dermatolog poradzila mi keranorm, jest to w sumie krem silnie nawilzajacy do takich partii ciala jak lokcie, piety czy kolana, ale ma tez dodatkowa wlasciwosc zapobiegania wrastania wloskow. Mozesz go dostac w aptece.
Odnośnik do komentarza
najlepiej przed depilacja wziazc ciepla(a wrecz goraca) kapiel lub prysznic bo wtedy otwieraja sie luski wlosa i depilacja przebiega prosciej i nie powinno byc pozniej sladu po tych wstretnych kropkach. drugi sposob? kremy "uspakajajace skore" po depilacjii np. Veet
Odnośnik do komentarza
no wlasnie najwazniejsze jest przygotowanie skory do depilacji, peeling to podstawa, a potem dobre nawilzenie. Przerzucilam sie na dermakosmetyki i polecam :) mi sie juz te plamki nie robia, mam nadzieje, ze tez bedziesz zadowolona :)
Odnośnik do komentarza
dokładnie, ważne jest dobre nawilżenie skóry po goleniu. Ja tez przeuciłam się na dermokosmetyki bo sa najdelikatniejsze i nie uczulają ani nie podrażniają skóry. No i przestały mi sie robic plamki na nogach, tak jak koleżance. Mam do ciała odżywkę Nanobase i jestem bardzo zadowolona. Tansza od Vichy a efekt bardzo dobry.
Odnośnik do komentarza
No i przez regularna depilacje wloski robia sie slabsze, nie moga sie przebic przez skore, dlatego sie robia te krostki, dlatego wlasnie trzeba o skore zadbac i uzywac przystosowanych do takiego problemu kosmetykow. Mi pani w aptece polecila keranorm i uzywam juz pare miesiecy i moj problem sie skonczyl, a veet na mnie jakos nie podzialal :/
Odnośnik do komentarza
ja też od veet dostawałam uczulenia i to takiego, ze pojawaiały mi sie wielie krostki a skóra przy każdym dotknięciu strasznie piekła. Też słyszałam, żę ten keranorm to dobry jest przeciw wrastaniu się włosków. JA do codzienniej pielęgnacji używam kremu nanobase,a właśnie zamierzam kupic keranorm bo to ta sama seria dermokosemtyków, a z odżwyki jestem bardzo zadowolona:)
Odnośnik do komentarza
no ja też zainwetsowałam, choć to nie była duża inwetsycja, bo spora tubka 30zł i wydaje się bardzo wydajna tak samo jak mój Nanobase. Efekt, co dziwine, ale praktycznie natychmiast odczówalny. To był dobry pomysł, z tym keranormem no i innymi dermokosmetykami z tej serii!
Odnośnik do komentarza
I kto by pomyslal, ze taki kremik, a tyle ma zastosowan... :) mi on jeszcze pomaga jak mi sie czasem robia plamy takie na ramionach, w sumie nie wiem od czego, tak sie skora czasem zaczerwieni intensywnie albo zaczyna luszczyc, no i dermatolog mi powiedziala, ze wtedy tez powinnam stosowac keranorm. Jak na razie pomaga :)
Odnośnik do komentarza
no dokładnie. Ja też muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem, że taka mała tubka kremu a ma takie zastosowanie. Ja o Nanobase znalazłam, że doskonale się nadaje do stosowania w warunkach ekstremalnych klimatycznie, jak słońce, czy mróz. No i jest doskonały jako kilkudniowa intensywna kuracja na przesuszone partie skóry twarzy, jak wargi, czy okolice oczu.
Odnośnik do komentarza
może jesteś na coś uczulona i warto byłoby przeżucić się na dermokosmetyki, takie nieuczulające dla alergików. O tych kremach co opisałam wcześniej, to własnie mają takie działanie, więc nie powinno Cię nic podrażniać. A jak pianka do golenia to może z aloesem, to złagodzi podrażnienia.albo naturalna depilacja cukrowa?
Odnośnik do komentarza
Gość Depinay

depilacja cukrowa jest za słaba - nie usuniesz wszystkich włosków, ale na delikatną skórę wydaje mi się że w sam raz. Tzn. nie powinnaś miec kropek.
skuś się kiedyś na depilacje laserową. po pierwszej serii płacisz za depilacje średnio 150zł na rok... i masz po problemie wiec chyba zgodzisz się ze mną że moze kiedys warto sprobować :)

Odnośnik do komentarza
Gość xXxWhite_AngelxXx
Ja też mam problem z krostkami po depilacji. Poprostu wykonuje ją wieczorem kiedy nigdzie nie idę, a rano nie ma po nich znaku :) Przynajmnie u mnie tak jest . Oczywiscie po depilacji smaruje skórę kremem nawilzajacym ;)
Odnośnik do komentarza
Depinay napisał/a:
depilacja cukrowa jest za słaba - nie usuniesz wszystkich włosków, ale na delikatną skórę wydaje mi się że w sam raz. Tzn. nie powinnaś miec kropek.


Depinay, dzieki za podpowiedz z depilacja cukrowa:) Ja tez mialam problem czerwonych kropek, ale kiedy wyprobowalam cukrowej nie bylo ich tak widac. Super sposob!
Odnośnik do komentarza
ja tez po ostatniej depilacji mialam czerwone kropki ale to dlatego ze pierwszy raz wydepilowalam nogi kremem (zawsze robilam to zwykla maszynka albo depilatorem) i dostalam uczulenia. strasznie piekla mnie skura. ale wieczorem posmarowalam nogi gruba warstwa kremu nawilzajacego z oliwka i rano bylo po problemie;)
Odnośnik do komentarza
Ja miałam taki problem po ok. 2 latach ciągłej depilacji tylko depilatorem elektrycznym. Zaczęły mi się pojawiać czerwone kropki, ale nie te, wynikłe z podrażnienia, które znikają z czasem, ale takie na stałe. Okazało się, że to był efekt wrośniętych włosków. Sposób na nie był prosty - taką czerwoną krostę (w której na ogół na środku można było dostrzec czarną główkę włosa) trzeba było wycisnąć delikatne, tak jak wyciska się pryszcza. Wówczas, zdarzało mi się wyciągnąć ze skóry wrośnięty włos nawet czasem o długości 2 centymetrów! Po takim zabiegu może zostać ranka, którą należy zdezynfekować. Po jakimś czasie, na ogół niestety nie szybko, kilku dniach do tygodnia, taka ranka zniaka. Czasami, w poważniejszych przypadkach, blizna zostawała mi na dłużej. Dlatego zrobiłam sobie ponad roczną przerwę w używaniu depilatora. Teraz wróciłam do niego, ale używam go co 3-4 tygodnie, tak poza tym, stosuję zwykłą golarkę. Poza tym, pilinguję nogi peelingiem do ciała i od czasu do czasu masuję je na sucho plastikową rękawicą do masażu. Czasem pojawiają mi się te czerwone kropki i muszę gdzieniegdzie wyciasnąć wrastający włosek, ale już nie tak często. I spróbuję jeszcze ten krem Keranorm, który polecacie. Może już nie będzie żadnych wrastających włosków ;)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...