Skocz do zawartości
Forum

Jak zmatowić tłustą cerę?


Gość Mikui

Rekomendowane odpowiedzi

>>Do Mikui
Wybierz się do drogeri, zapytaj sprzedawczynię o tonik i krem do skóry tłustej. Myślę że dobrym matującym kosmetykiem był by rzeczywiście puder matujący, wybierz taki lepszej firmy. To fakt że wydasz więcej pieniędzy (od 50zł do 300zł) ale efekt bedzie o niebo lepszy ;) Polecam markę: SEPHORA , Bikor , Inglot... Jeżeli jeseś w domu możesz stosować maseczkę dla skóry tłustej! Pamiętaj że taką skórę też trzeba leczyć i korygować a nie wiecznie matować pudrem!
RADA: Skóra tłusta lubi oddychać...
Odnośnik do komentarza
Gość katieannmaggy
Z Effaclara świetny jest napewno EFFACLAR A.I. sma używam, jest to kremik na pojedyncze pryszcze, smarujesz dość grubą warstwą i zostawiasz na noc, czasami jeszcze na dzień, i pryszcza nie ma. Naprawdę doskonale wysusza wypryski. Ale coś do matowienia... Wiem że mają też żel, całkiem dobry, krem też mają, podobno matujący, ale jego nie używałam, bo nie mam tłustej skóry ;)
Odnośnik do komentarza
Gość jerozolima123
mam tłusta cere ktora tak sie blyszczy ze doprowadza mnie do szalu
zaczyna sie blyszczec po nalozeniu kremu , po maseczce i nawet jak naloze podklad badz puder na twarz
do tego wszystkiego mam pelno wypryskow na twarzy ktore pojawiaja sie az na szyji
nie wiem co mam robic bo juz chyba wszystko wyprobowalam:confused:
Odnośnik do komentarza
Podobno przy tłustej cerze dobrze jest ograniczyć liczbę kosmetyków i nie przesuszać skóry, bo wtedy produkuje więcej sebum. Na noc warto nałożyć krem półtłusty (tak!) potem zetrzeć nadmiar chłonną chusteczką Lambi a rano przemyć twarz lekką pianką. I puder chyba spisuje się lepiej niż ciężki podkład.
Odnośnik do komentarza
Ja polecam po prostu bibułki matujące. Szczególnie, jeśli cera jest mieszana i np. nie powinno się jej ciągle smarować kremem matującym, bo poza strefą T jest sucha i potrzebuje nawilżenia. Bibułek używa się wówczas, gdy twarz zaczyna się świecić - zaabsorbują one tłuszcz z czoła i nosa, a skóra nie będzie wysuszona :)
Wiele kremów matujących sprawia, że trudniej jest rozprowadzić podkład (który się wówczas wałkuje). Na dobry krem nawilżający czy odżywczy dużo łatwiej jest nałożyć makijaż.
Odnośnik do komentarza
Niestety tłusta cera może być utrapieniem, Bo nie tylko ze względu na to, że się świeci, co nie zawsze może być przyjemne ani tez ładne, ale też dlatego, że łojotok jest jedną z głównych przyczyn trądziku. ja słyszałam, że bardzo dobrym środkiem dla cery tłustej jest silicosan. Bo nie tylko pomaga pozbyć się trądziku, ale też zwalcza łojotok, więc myślę, że to byłby bardzo dobry środek dla wszystkich, którzy mają problemy z trądzikiem i tłustą cerą.
Odnośnik do komentarza
nie wiem od czego to zależy, czy są to jakieś zmiany klimatyczne, czy zmienia się nasz sposób życia bardziej stresujący, ale coraz więcej kobiet boryka się z problemem tłustej cery i niestety niezależnie czy mamy naście, czy trochę więcej lat. Ja też mam podobny problem i żeby moja cera się nie przetłuszczała tak bardzo i nie świeciła rano i wieczorem przemywam twarz wacikiem nasączonym URT-OIL z naftą oczyszczoną.
Już zauważyłam drobną poprawę mam nadzieję, że z czasem będzie tylko lepiej.
Odnośnik do komentarza
o pierwsze nie używaj toniku z alkoholem, po 2 gie zawsze nakładaj krem matujący (niezły jest z faramony) a po trzecie na makijaż zawsze musisz nakładać puder utrwalający czyli tak zwany fiksujący (dobry i tani jest z firmy Danni).
Odnośnik do komentarza
Wystarczy tylko znaleźć odpowiedni kosmetyk. Firma Lerosett posiada kosmetyki dla osób z cerą tustą i trądzikową. Polecam wypróbowanie LEROSETT Exclusive. Jest to nawilżający krem na dzień i na noc, który spowoduje, że twoja skóra całkowicie zmieni oblicze. Co o tym sądzisz?
Odnośnik do komentarza

ehh, tłusta cera to moja zmora i największy kompleks. Prościej byłoby spytać czego nie używałam, aby zapobiec tłustej twarzy:( Jako nastolatka, pamiętam, że używałam mydła siarkowego i muszę przyznać, że pomagało, zwłaszcza, że miałam wypryski;/. Teraz już towarzyszą mi tylko zaskórniaki - nieodłączny element tłustej cery. Obecnie, już od ponad 3 tyg ratuje się kosmetykami do oczyszczania cery Clinique 3 Step oraz podkładami matującymi również Clinique. Po około 1,5 tyg używania kosmetyków Clinique pogorszyła mi się cera, tzn widziałam już, że nie "świece" się, aż tak bardzo jak zawsze, jednak zaczęły mi wychodzić pryszcze;/. Po kilku dniach zaczęły schodzić i muszę przyznać, że kosmetyki zaczynają działać. Prawdę mówiąc dziś już nie używałam matujących podkładów i się nie świece:). Byłam u dermatologa w celu dokładnego rozpoznania rodzaju cery. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór linii kosmetyków. Clinique rodzaj trzeci jest dla extremalnie tłustej cery i mydła te mocno wysuszają. Ja mam cerę mieszaną w kierunku tłustej. Także zanim skusicie się na kosmetyki Clinique, musicie koniecznie wiedzieć, jaki macie rodzaj cery. Zestawy te mydło, tonik i krem, całość kosztuje max 140 zł i starcza naprawdę na długo. Po prawie miesiącu nie zużyłam nawet połowy.

Odnośnik do komentarza
może to zaskakujące, ale cerę tłustą trzeba nawilżać. matowanie tylko pogarsza sprawe. trudno trafić w odpowiedni niezapychający krem, ale wierzcie mi, ze nadmierne matowienie prowadzi do odwodnienia i skóra świeci sie później jeszcze bardziej.
Odnośnik do komentarza
malowałam ostatnio osobe z wyjatkowo tlusta cera, no niestety cera swieciła sie po krótkim Czasie.wiem ze taki rodzaj cery jest stresujący dla osób, które taką maja nie mozna niestey cudów oczekiwać tylko zaakceptować swoją naturę, bo kosmetyki czy makijaz nie ukryja tego na 100%. Jesli chodzi o kremy to sugerowałabym aby to kosmetyczka robiła odpowiedni dla tej cery krem, zarówno na dzien i na noc.
Odnośnik do komentarza
Bardzo dobrze matuje krem soraya - z serii so pretty piękna cera (taka słodziutka seria opakowań) morelowy krem matujący. Bardzo dobry dla cery tłustej, lekki i matuje cerę naprawdę na długo. Można go używać pod makijaż i ja tak właśnie robię :)
Odnośnik do komentarza
Gość malinowysorbet
Do matowienia polecam jakiś puder sypki transparentny i bibułki. Poza tym z używaniem produktów matujących nie należy przesadzać, ponieważ wtedy sprawa się pogarsza, gruczoły zaczynają produkować więcej sebum, a przecież nie o to nam chodzi.
Odnośnik do komentarza
Dobry krem matujący załatwi sprawę. Ja używam Phenome Oil-Control. Ładnie pachnie, zupełnie inaczej niż kosmetyki nie całkiem naturalne, że tak je określę ;) jest lekki i delikatny, dobrze się wchłania. Nie zatyka porów, a wręcz przeciwnie zawiera składniki, które złuszczają martwe komórki, przez co pory są mniej widocznie i nie pojawiają się zaskórniki. Dzięki naturalnym roślinnym wyciągom pryszczy i grudek też pojawia się znacznie mniej (działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie) . Na ładnych parę godzin matuje moją skórę, czasami pod wieczór używam bibułek, ale to bardzo sporadycznie.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...