Skocz do zawartości
Forum

Przecieranie twarzy plasterkiem cytryny


Gość igrek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zastosowałem wiele elementów na tradzik na raz. Jednak mam wątpliwości, ażeby zbytnio nie wysuszyć cery i w rezultacie nie spowodować trądziku..
Stosuje
-sok z połówki cytryny na czczo codziennie
-przecieranie twarzy plasterkiem cytryny i później zmywanie (zazwyczaj 2 razy dziennie)
-picie bratka dwa razy dziennie i przemywanie później saszetką z bratka twarzy ( 2 x dziennie zazwyczaj)
-picie drożdży i robienie maseczek z drożdży raz na parę dni
+czasem maseczke aspirynową
Zauważyłem sporą poprawę i ostatnio też rzadko wychodzą pryszcze - ale nie wiem czy to jest spowodowane chwilowym wysuszeniem ich przez właśnie cytryne.

Czasem, szczególnie po wcieraniu w twarz czuje że jest sucha i staram się używać jakiś kremów nawilżających.
Do tego rano i wieczorem przemywam twarz żelem oczyszczającym z kwasem migdałowym (też smaruje kremem w okolicach ust bo wysusza).

Drugie pytanie, to co daje mi krem, z kwasem migdałowym i PHA?
Taki krem od już jakiegoś ponad roku stosuje na noc, zalecony przez kosmetyczkę.
Czy ten krem działa pozytywnie na suchą skórę, czy może wysuszać jeszcze bardziej?

Odnośnik do komentarza
Gość Oczy Twoje

moim zdaniem za dużo tego na raz.... Kremy, cytryna, bratek i drożdże. Może zdecyduj się na maks 2 zabiegi i je stosuj. Bo inaczej to tak wysuszysz skórę że potem będziesz miał jeszcze większy problem aby to naprawić. A wiesz mi sucha skora jest tak samo koszmarnym problemem jak tradzik i cera tłusta

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że skórę mam wysuszoną bezpośrednio po tych nakładach na twarz, albo po przemyciu. Po kilku godzinach od przemycia(płyn też z kwasem 6%) już czuje że mam tłustą trochę.
Ale tak zaraz po przemyciu suchą miałem zawsze, przed stosowaniem tych cytryn też, głównie trochę okres zimowy to zwiększył.

Dlatego pytanie bardziej teoretyczne, bo stosuje tak od mniej więcej dwóch tygodni i na razie działa to pozytywnie.

A krem od kosmetyczki myślę nad odstawieniem, bo i tak już długo stosuje.

Odnośnik do komentarza

Suchą skórę mam bezpośrednio po wcieraniu tego na twarz, albo po przemyciu żelem(6% kwas migdałowy) .
Ale po przemyciu miałem już dawno, zanim dołączyłem inne elementy, myślę że zwiększyło się to w okresie zimowym.
Po paru godzinach mam już tłustą skórę.

Dla tego pytanie bardziej teoretyczne. Stosuje te elementy od mniej więcej 2 tygodni i widzę na razie pozytywne efekt.

A krem pytam, bo chciałbym odstawić, stosuje go ponad rok..

Odnośnik do komentarza

Z Twojego wpisuje wnioskuję, że twarz przecierasz tymi specyfikami więcej niż dwa razy dziennie. Przy cerze podatnej na występowanie zmian trądzikowych powoduje to naruszenie naturalnego płaszcza hydrofilowo-lipidowego i w konsekwencji odwodnienia. Na tym etapie istnieje rówież duże ryzyko nasilenia zmian trądzikowych, dlatego lepiej tego unikać. Proponuję ograniczyć wykonywanie tych zabiegów do maksymalnie dwóch w ciągu dnia - rano i wieczorem. Maski oczyszczające też radzę stosować 1-2 razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Cytryną i saszetką z bratkiem - max dwa razy dziennie , czasem rzadziej.

Maseczki - tylko raz na parę dni.
Z ty, że tak jak mówię po przemyciu twarzy twarz jest sucha, a po paru godzinach już bardziej tłusta - czy to oznacza że mam typ cery tłustej czy suchej?

Dodam też, że w okół ust tworzy mi się zaczerwienienie, pamiętam że od długiego czasu - więc nie przez te specyfiki. Często stosuje kremy nawilżające tam, ale to pomaga tylko doraźnie - jak zlikwidować takie zaczerwienienia? Zrezygnować z przemywania twarzy żelem z kwasem migdałowym?

2) krem stosuje mniej więcej taki
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=36763

Od półtora roku -czy warto go odstawić, skoro i tak dużych rezultatów nie dawał?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...