Skocz do zawartości
Forum

Jak przeprowadzić dziecko przez rozwód rodziców?


Rekomendowane odpowiedzi

witam moja historie juz pisałąm o kryzysie małżeńskim chciałam ratowac ale po 3 miesiacach maz wystepuje o rozwód i teraz jak ja mam pomóc mojej 8 letniej coreczce przez to przejsc zeby jak najmniej ucierpiala. mała nie chce widywac sie z nim juz coraz mniej odbiera od niego tel tak czuje i robi ja zawsze jej powtarzam zeby robiłą tak aby była szcześliwa i bardzo chciałam zeby temn kontakt z tata miała i mówie jej ze tata ja kocha ale on stał sie tak zimnym facetem ze mała chyba to czuje bardziej zalezy mu na tym aby ustalic co kto bierze auto jest dla niego priorytetem a nawet przz chwile nie napisał ze zuzie chce widywac kilka razy w tyg. to horror ale bede musiała przez to przejsc musze dac rade i tylko jeszcze martwie sie o mała. jak jej pomóc i co mówic zeby czuła sie ze mna sama dobrze.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że robisz dobrze i powinnaś to kontynuować. Mówić że oboje ją kochacie i zawsze może na was liczyć, ale będzie teraz mieszkać oddzielnie. Bardzo dobrze robisz, że nie utrudniasz małej kontaktu z tatą ( to że on nie chce to się potem na nim zemści). Jedyne co mogę doradzić to aby nie mieszać dziecka w rozwód i nie kłócić się czy nie mówić źle o drugim.Nie starać się przehandlować względów Małej bo to zawsze źle się konczy.
A tak życzę powodzenia i jak najmniej nerwów

Odnośnik do komentarza

hej.
też staram się żeby moje dzieci nie zdawały sobie sprawy z tego co się dzieje w domu, ale to przecież nie głupie dzieci [ 3 i 6 lat] czują wsystko...A mój mąż ojcem jest wspaniałym ale cóż, kiepskim bardzo apodyktycznym mężem, powiedział że mi dzieci nie da... a ja nie za bardzo chcę walczyć, bo jestem już zabrdzo zastraszaną osobą i na dodatek jestem niepełnosprawną, i dlatego się boje...niewiem?

Odnośnik do komentarza

Dziecko często nie potrafi zrozumieć postępowania rodziców i dlaczego rozwód. Nawet w takiej sytuacji dziecka nie należy okłamywać ale na szczegóły sytuacji jest jeszcze zbyt wcześnie bo dziecko nie zrozumie, nie utrudniaj dziecku kontaktów z ojcem jeżeli będzie chciało a także nie wyrażaj swojej negatywnej opinii o nim a poza tym okazuj dziecku dużo serca i radości życia, dużo z nim rozmawiaj i rób tak aby dziecko czuło się kochane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...