Skocz do zawartości
Forum

Samotność nastolatki


Gość gr...or

Rekomendowane odpowiedzi

Samotność.
Mam prawie 15 lat i zero przyjaciół. Przyjaciółka jedyna jaką mialam ostatnio przestała ze mna gadać jak dawniej , po prostu jesteśmy koleżankami. Jestem sama. Całe weekendy siedze w domu , tak samo wakacje czy wolne od szkoły. Jedynie kogo mam to rodzinna która ciągle i tak mnie wyzywa. Chcą bym gdzieś wyszła , ale gdzie ? Jestem sama. Znajomi z klasy nie utrzymują ze mną kontaktu , jedynie co to cześć , co tam i takie inne. A potem wracam do domu i płaczę. Codziennie to robie wieczorem. Straciłam wiarę w siebie.. Co mam zrobić ?
Nieraz mam myśli samobójcze ale wiem w głębi duszy , ze nie chce tego robic. Nie dbam o siebie , znaczy ciągle tyje bo wiem , ze nigdzie nie wychodze to mogę wygladać okropnie./

Odnośnik do komentarza

Czujesz się samotna, piszesz że jesteś sama ale czy robisz coś w tym kierunku, aby to zmienić? Bo chyba nie. Piszesz, że nie masz gdzie wyjść, nie masz przyjaciół itd. Ale siedząc w domu i płacząc z tego powodu przyjaciół nie znajdziesz. Każdy musi zbudować pewne relacje, same sie nie tworzą. Zacznij od tego, że w szkole spróbuj porozmawiać z innymi. Na przerwie stój z koleżankami z klasy, dopowiadaj coś do rozmowy, pytaj o coś itp. Spróbuj być otwarta, towarzyska, wtedy bedzie to znak, że jestes zainteresowana przyjaźnią. Na weekendzie nie siedź w domu tylko napisz do którejś koleżanki czy idzie na spacer, albo zaproś koleżanki do siebie do domu. Możecie się także umówić na jakieś wyjście np. gdzieś do makdonalda czy gdziekolwiek, żeby posiedzieć, porozmawiać itp. Jeśli Ty nie wyciągasz ręki do nikogo i z Twojej strony nie ma znaku, że jesteś zainteresowana przyjaźnią, to ze strony innych też tego znaku nie będzie i Wasze drogi będą się rozchodziły na boki, w przeciwne kierunki, dlatego zmień to. Zrób tak jak mówie - podejdź, porozmawiaj, zaproś do siebie, umów się na wyjście itp. Na początku będzie to dziwne i moze troche sztywne ale zobaczysz ze wspolne spotkania zbliza Was do siebie. Zawsze mozesz zapisac sie na dodatkowe zajecia w szkole np SKS wtedy poznasz nowe osoby, z ktorymi bedziesz miala szanse na przyjazn. Nie trac wiary na przyjazn tylko ją buduj. Nikomu przyjaciel nie spada z nieba, każdy każdego poznaje, potrzeba czasu, spotkan no i checi!!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...