Skocz do zawartości
Forum

Niechęć nastoletniej córki do nowej partnerki jej ojca i rozstanie


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem prawie 3 lata po rozwodzie rozwód kosztował mnie depresje do dzis jestem na lekach.sama wychowuje 6 letniego synka nie jest łatwo utrzymuje sie z alimentów i rodzinnego.Do opieki nie moge pójśc bo mieszkam z rodzicami ale to wcale nie jest takie przyjemne mieszkac z rodzicami matka mnie nie nawidzi ciągle mnie krytykuję nie mam w niej oparcia jedyna podpora zyciowa jest mój syn. Pół roku temu poznałam kogos i było super czułam sie szcześliwa kochana ale on okazał sie kimś innym powiedział że jego córka sie o mnie dowiedziała i nie pozwoliła mu ze mna byc ona ma 15 lat zastraszyła ojca wczoraj minął rok żałoby po smierci żony ja jestem załamana niedawno wyleczyłam się z męza a teraz ten mnie zostawił a mówił że kocha czy ja mam cos zrobic tzn odezwac sie do niego czy czekac aż on sie odezwie ja wiem ze dla 15 letniej nastolatki to smierc mamy to wielka tragedia jej ojciec czuje sie bardzo samotny ja nie wiem co mam robić

Odnośnik do komentarza

Córka ma 15 lat, przeżyła stratę matki - to dla niej ogromny cios. W chwili, kiedy u boku ojca pojawiła się nowa kobieta, mogła przestraszyć się tego, że straci i ojca. Możliwe, że obawia się tego, że ojciec wiążąc się z Tobą, odsunie ją na drugi plan, że zajmiesz jej miejsce, że staniesz się wazniejsza, a ona zostanie sama. Takie obawy sa bardzo częste, pojawia się także zazdrość córki o ojca. Jeśli zalezy Ci na tym mężczyźnie a jemu na Tobie, musisz porozmawiać z jego córką. Powinnas poruszyć kilka kwestii:
- że to jest jej ojciec i zawsze nim będzie, że nie pozwolisz na to, aby Wasz związek w jakikolwiek sposób naruszył relacje pomiędzy nią a ojcem, że nie odbierasz jej ojca, po prostu chcesz być z nim, a co za tym idzie i z nią
- że nie będziesz zastępowała jej matki. Jej mama zmarła rok temu, wszystko jest jeszcze świeze, dziewczyna mogła się nie pogodzic jeszcze ze stratą, nadal może ją przezywac. Musisz zaznaczyć, że nie będziesz starała się być jej matką, że jej nie zastąpisz i że nie chcesz próbować, że wolisz być jej koleżanką. Możecie wprowadzić pewne zasady, że np. może mówić Ci po imieniu, ze to co jej powiesz, nie powtórzysz jej ojcu itp. Musisz jej pokazać, że Ty też obawiasz się wielu rzeczy, że takie jest życie, dlatego warto być razem, wspierać się i przyjaźnić
- musisz przekonać ją, że ją akceptujesz, tolerujesz i lubisz. Gdy wychodzicie gdzieś do kina, albo na spacer - wychodźcie wspólnie, bawcie się razem, starajcie się stworzyć ciepłą atmosferę, unikajcie tajemnic i niedomówień, bądź cierpliwa
- nie unikaj tematu jej matki - jeśli dziewczyna będzie z Tobą rozmawiała, albo zauwazysz, że jest smutna, zapytaj co się stało czy chce porozmawiac. Niech opowie Ci o swojej mamie, jaka była, co w niej najbardziej lubiła itp. Temat zmarłej matki i żony nie moe być tematem tabu. On z czasem przygaśnie, ale w tej chwili czasem warto go poruszyć gdy druga strona chce
- pokaż, że też masz uczucia, czasem Cię coś martwi, czasem się stresujesz, opowiedz cos o sobie, pokaż jaka jesteś, powiedz jak cieżko przeżyłaś rozstanie - niech dziewczyna spojrzy na Ciebie nie jak na kobietę która chce jej odebrac tatę, ale jak na kobietę, która też cierpi po rozstaniu, która chce miłości i spokoju, która ma uczucia i te same wartości są dla niej ważne.
- nie rób niczego na siłę, musicie się ze sobą "oswajać" małymi krokami, najwazniejsze, to żebyś wyciągnęła rękę do córki partnera, dała jej do zrozumienia, że ona jest ważna, jest kochana, że nie chcesz skrzywdzić ani jej ani jej taty,
- porozmawiaj z nią o jej tacie - ze czuje się samotny, że kochał mamę, ale los ich rozdzielił, że nie zdradza mamy, wypełnił przysięgę małżeńską. Życie potoczyło się tak, a nie inaczej teraz jest sam, a nikt nie chce być sam. Wytłumacz, że jej ojciec będzie szczęśliwszy będąc w związki z kimś kogo lubi bądź kocha, że mając u boku przyjaciółkę czy partnerkę, poczuje się lepiej, nie będzie samotny, bo inne sa relacje pomiedzy ojcem i córką a inne miedzy mężczyzną i kobietą, że czasem po prostu chciałby porozmawiac z kimś w swoim wieku
- powiedz, że Ty też masz dziecko, które też ma podobne obawy, ale przecież miłośc spaja ludzi, a nie dzieli, że warto dać sobie szanse i stworzyć rodzinę, w której kazdy bedzie szczesliwy i szanowany. Powiedz, ze za jakis czas ona znajdzie swojego partnera, pokocha go, moze wyjedzie na studia moze z nim zamieszka i jej ojciec zostanie sam, a będąc z Tobą, bedzie wiedziała, ze ma przy sobie dobrą osobę, która chce jego dobra, że będzieie się wspierać i dopełniać.
Musisz porozmawiać z jego córką, porozmawiajcie we trójkę, przygotujcie się do tej rozmowy. Z dnia na dzien sytuacja się nie zmieni, ale z czasem na pewno zauwazysz zmiany. Nie poddawaj sie tak latwo, postaw sie w sytuacji jego córki, która boi się, że straci ojca na rzecz kobiety, niestety osoba macochy kojarzy się nie najlepiej a przecież są związki, gdzie macocha jest najlepszą przyjaciółką córki swojego partnera. Są związki w których nowi partnerzy i dzieci tak się zaprzyjaźniają, że sami chcą aby rodzic wziął ślub z tą osobą. Musicie nad tym popracować, mówić szczerze o swoich uczuciach i obawach. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Mam 34 lata jestem od od 4 lat sama wychowuje synka który teraz ma 6 lat..Od 3 lat jestem po rozwodzie w tamtym roku dopadła mnie depresja lecze sie prawie rok. W tamtm roku w sierpniu poznałam kogoś on jest wdowcem sam wychowuje 15letnia córke ona sie dowiedziała że jej ojciec kogos ma i zabroniła sie jemu ze mna spotykać i on ze mną zerwał kontakt powiedział że musiał wybrac córke bo nie chce jej stracic.Ja po tym jak ze mna postapił nie moge jeść spać ciągle płaczę a przeciez mówił że mnie Kocha.Jego córka na naszej klasie mi napisała ze za wczesnie jeszcze na związek jej ojca i że on chce szybko sie pozbyć pustki po jej mamie a ja czy ja sie nie liczę wiem że jest jej ciężko po smierci mamy ale mi naprawdę zależy na jej ojcu Co ja mam zrobić

Odnośnik do komentarza

On mieszka odemnie100km wiem że do mnie nie przyjedzie pisałam z jego córką na naszej klasie i mi powiedziała ze jej ojciec sie mnie wyparł i nie przyznaje sie że sie z kimś spotyka a on mi powiedziall ze powiedział jej o mnie i kto tu kłamie

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem takie rozmowy to nie na nk, powinniscie sie spotkac we trojke, nikt nie musial klamac. on mogl powiedziec corce o Tobie, ona zrobila awanture wiec powiedzial ze ok nie bedzie sie spotykal, zeby zalagodzic klotnie a w glebi serca chce. musicie spotkac sie we troje a potem Ty i córka porozmawiac i ojciec i córka, ale nic na sile po prostu powoli sie dogadywac i akceptowac musisz szanowac jej uczucia bo ona jest nastolatka i bardzo cierpi, ona Twoje oczywiscie tez ale pamietaj ze Ty jestes dojrzalsza i od Ciebie wszystko zalezy i od tego jak to rozegrasz

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Jestem od 4 lat po rozwodzie rozwód przypłaciłam depresja.Wsierpniu poznałam kogos był wdowcem w tamtym roku zmarła mu zona tak nagle chorowała ale smierci nikt sie nie spodziewał.Został on sam z 15 latka.Spotykalismy sie 4 miesiace on mi powiedział ze zakochał sie we mnie od pierwszego wejrzenia.Byłam taka szczesliwa i nagle jego córka dowiedziała sie o mnie jemu wykrzyczała ze chce sie szybko pozbyc pustki po jej mamie,że lata za innymi i zabroniła sie jemu ze mna spotykac.A ja jego pokochałam i bardzo cierpie że odszedł powiedział że prztysiągł córce że nie bedzie sie ze mna spotykac.Jestem zrozpaczona czy ja moge cos zrobic

Odnośnik do komentarza

dziwne, ze nastolatka ma taki wplyw na ojca, ze mu czegos zabrania a on sie zgadza, widac ze bardzo ja kocha, nie psuj ich relacji. poczekaj troche i porozmawiaj z nią, co moglabys zrobic aby dala Ci szanse. powiedz, ze zalobe beda mieli do konca zycia w sobie ale moze juz nadszedl czas aby dac szanse sobie na szczescie

Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem ta młodą dziewczynę. Jest jej ciężko, bo straciła matke, boi się, że nowa sympatia ojca odbierze jej i jego. Rozumiem ją i bardzo mi żal takich młodych osób, dlatego myślę, że musimy ją zrozumieć, dac jej trochę czasu, na pogodzenie się z pewnymi sytuacjami. ojciec ją kocha, chce dla niej dobrze. Może zasugerowac mu, aby zabrał ją do psychologa, moze ona jeszcze nie przebolała tego rozstania?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyna pogodzi się w końcu ze stratą matki,nie będzie ciągle cierpiała,tym bardziej,że jest młoda i na pewno silna.Potrzebuje czasu by okazać zaufanie,przyjaźń,a może z czasem nawet przywiązanie i miłość do Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Mój parner juz sie do mnie od połowy grudnia nie odzywa wiem ze mnie kocha ale napisał mi że musi wybrac córke bo nie chce jej stracić i przysągł jej że nie bedzie sie ze mna spotykac a ja nawet nie wiem czy będę z nim kiedykolwiek ale on skoro nie chce ze mna byc to niech mi powie.

Odnośnik do komentarza

zemścić się? dlaczego myślisz tak egoistycznie? dlaczego nie możesz zrozumieć że wybrał rodzine? to normalne ze wybrał córkę dlaczego chcesz się mścić? nie masz przecież powodów, wybrał córkę uszanuj to!!!!!!!!!! to świadczy o tym ze jest odpowiedzialnym ojcem ze jej dobro jest dla niego najwazniejsze!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

skoro wybrał córkę to powinnaś dać sobie spokój, był szczery wobec Ciebie powiedział w czym problem. Moim zdaniem myślisz za bardzo o sobie a nie bierzesz pod uwage tego ze jemu tez jest przykro i jego córce. To jest jego dziecko i to oczywiste ze postawił je ponad kobietę. Pogódź się z tym. Jesli nie możesz znieśc tego to nie wiem, może poradź się psychologa może nadal masz depresje bo mścić się na facecie, że wybrał córkę i uszanował jej zdanie nie jest dobrym pomysłem. Moim zdaniem zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz. Nie wyszło i tyle, przecież nic Ci nie obiecywał. Moim zdaniem zamiast się mścić powinnas uszanować jego zdanie. Jeśli masz takie podejście do facetów, ze na siłe chcesz ich miec przy sobie a jak nie to sie chcesz mscic to nigdy nie znajdziesz nikogo na stałe. Troche mnie dziwi Twoje podejście, sama masz dziecko i powinnaś go rozumieć.

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

a gdzie miał wcześniej rozum trzeba było wcześniej myslec że mozna kogos zranic on za durzo jej popuscił włóczy sie nie uczy ma same pały ma koleżanki bo ma rentę ale to wszystko z czasem wylizie ja zostałam przez niego bardzo zraniona i nie czuje sie egoistka jemu było wolno a mi nie

Odnośnik do komentarza

ja rozumiem i nie rozumiem laski, wiesz na penwo nie ejst fajnie widziec obca kobiete u boku mezczyzny bo to nie jej mama ale powinna dac szanse na szczescie dla ojca zeby nie byl samotny bo to on powinien tez o tym decydopwac kiedy jest gotowy, ja bym sie umowila z ta laska i porozmawiala szczerze. ale widzisz Ty juz sie zneichecilas ze pije cos tam - ok jej sprawa, ale ma tez uczucia tak jak Ty dlatego popracujcie a nie wbijajcie sobie szpile

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...