Skocz do zawartości
Forum

Problem z miejscem zamieszkania w związku z obcokrajowcem


Gość 9999999megan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 9999999megan

Mam na imię Marta mam 27 lat od 3 lat jestem w związku z mężczyzną z Grecji. Układa nam się wyśmienicie. Spędzam tam pół roku od maja do początku października. Do tej pory wracałam na jesieni, bo dokańczałam studia. Teraz już jestem po obronie i nic mnie tu nie trzyma. Chciałabym mieszkać z nim w Grecji, bo nie widzę dla siebie przyszłości w Polsce, a u niego jest dokładnie odwrotnie. Chce mieszkać w Polsce bo w Grecji była trudna sytuacja polityczna jest problem z pracą, niewielkie zarobki itd. Ciągle się o to kłócimy, bo chcemy być razem tylko gdzie? Które któremu ma ustąpić????

Odnośnik do komentarza

Najlepsza sytuacja byłaby taka, gdyby nikt nikomu nie ustępował, ale gdybyście poszli na kompromis. Może to być np. zamieszkanie w innym kraju, albo np. mieszkanie w Polsce przez rok kolejny rok w Grecji,a by zobaczyć gdzie będzie lepiej, gdzie Wam się życie ułoży. Oboje macie uprzedzenia do swoich krajów, bo znacie go dobrze wiecie, czego można się spodziewać. Tobie sie wydaje że idealnie będzie w Grecji, jemu że w Polsce, więc porozmawiajcie jak się żyje tam jak tu. Zróbcie plusy i minusy, starajcie się być obiektywni, może się okazać, że wyjeżdzając tam, nie będziesz mogła znaleźć pracy, a tu na przykład znajdziesz od ręki. Dlatego najlepiej wypisać pozytywy i negatywy obu państw, podjąć decyzję za pomocą kompromisu, nie przeciągania liny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...