Skocz do zawartości
Forum

Myśli samobójcze u 16-latki


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o moje ostatnie pytanie, to wystąpił błąd. Nie mam leków. Chodziło, że w szpitalu psychiatrycznym leczyli mnie tzw. terapiami. Nic mi to nie dało, tak? Wyszłam bo kłamałam i już. Mam ciągłe myśli samobójcze, samookaleczanie nie jest dla mnie już częstą czynnością, bo sprawdzają mi ręce. W szkole zachowuje się normalnie, czasami mam ochotę spróbować od nowa z zakończeniem życia, a tak poza tym to nic, co to jest?

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj są takie czasy, że bez względu na wiek a raczej na natłok problemów ludzie decydują się na samobójstwo. Dla jednych będzie to problem ze spłatą raty kredytu a dla innych koniec sezony "gry o tron"... Nic co niekorzystne w życiu nie trwa wiecznie. Nigdy nie wiadomo, co nas spotka dnia następnego, wiec nie ma co pochopnie podejmować decyzji o zakończeniu własnego żywota! Przejdź się na oddział onkologii dziecięcej i zobacz jak wiele młodych ludzi walczy o życie, które Ty chcesz sobie odebrać ot tak!

Odnośnik do komentarza

Jeśli kłamałaś w czasie terapii, to nic dziwnego, że okazała się nieskuteczna. Dobrze, że nie dokonujesz na sobie już aktów agresji, ale niepokojące są Twoje myśli o śmierci. Czy obiektywnie dzieje się coś złego w Twoim życiu, co sprawia, że nie znajdujesz radości życia (problemy w szkole, brak przyjaciół, kłopoty rodzinne, kłótnie z rodzicami?)? Czy możesz liczyć na pomoc psychologa szkolnego? Jeśli nadal masz myśli samobójcze, to jest to wystarczający powód, by szukać dla siebie pomocy. Jeśli chciałabyś z kimś porozmawiać o swoich problemach, możesz skorzystać z darmowego anonimowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...