Skocz do zawartości
Forum

Im jestem starsza tym.... głupsza


Gość gupotka

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Mam 22 lata, w kwietniu kończę 23, czyli stara generalnie nie jestem ale prawda jest taka, że porównując swój rozwój, ciekawość świata i interesowanie się czymś więcej niż siedzeniem przed kompem i przeglądaniem portali a'la pudelek, które miałam jeszcze parę lat temu, to czuję się jak skończony pustak. Nic mi się nie chce, nic mnie nie interesuje. Wcześniej miałam mnóstwo zainteresowań, lubiłam czytać, bardzo dużo rysowałam, interesowałam się historią, psychologią (w takim sensie, że czytałam dużo książek, artykułów z tego zakresu i oglądałam dużo programów dokumentalnych), jeździłam na desce i rowerze. A za dzieciaka to już wgl nie wspominam, ciągle coś robiłam, jak nie zabawy typu "dom", czy maskotkami, to szyłam ubranka dla lalek, lepiłam z plasteliny, a także wycinałam ludziki z papieru i regularnie uprawiałam różne rodzaju sportu, od piłki nożnej po baseball, czy parkour (to skakanie po budynkach jakby ktoś nie wiedział). Co robię teraz? Poza czytaniem i jeżdżeniem czasami rowerem latem to od roku nie robię praktycznie NIC. Siedzę na kompie i przeglądam durne blogi. Co kto myśli o życiu, o ciuchach, o grach itp. Już nawet próbuję się zmusić do czegokolwiek ale kończy się to słomianym zapałem. Ostatnio próbowałam rysować to w połowie rysunku skończyłam, bo nie chciało mi się ;/ Nic nie ptrafi mnie zainteresować na tyle, żeby się tym dłużej zająć.
W dodatku zauważyłam, że staję się głupsza w tym sensie, że kiedyś potrafiłam samodzielnie myśleć i np. miałam własne zdanie na jakiś tam temat, a teraz moje zdanie opiera sie głównie na tym, co piszą w necie ;/ Przykładowo: mam faceta i kiedy np. przeczytam gdzieś, że jak facet nie mówi codziennie, że kocha (to tylko przykład), to tak naprawdę nic nie czuję to jestem w stanie w to uwierzyć i się zadręczać ;/ Młodsza byłam to olewałam takie złote "rady", a teraz chłonę to jak gąbka. Co się ze mną dzieje to nie mam pojęcia. Boję się, że będę jak moja matka, która poza prowadzeniem domu w wolnym czasie nie robi dosłownie NIC poza oglądaniem telewizji i śledzeniem ludzi na facebooku. Tragedia.

Odnośnik do komentarza

Jesteś starsza, a więc masz pewnie naukę i inne zajęcia bardziej dorosłe niż gdy byłaś dzieckiem. Jesteś interesującą osobą skoro lubisz sporty, ale być może czas obrać inny kierunek w sporcie, może z chłopaczarskiej deski i parkoura przenieś się na taniec ? Zmiany. Bo my się zmieniamy, to i zmian wymagamy czasem i pozwól sobie na odkrycie nowych rzeczy, które Cię zainteresują.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...