Skocz do zawartości
Forum

Pomocy moja przyjaciółka się tnie


Rekomendowane odpowiedzi

Moja przyjaciółka właśnie mi wyznała że się tnie, i opowiedziała mi o swoich problemach w rodzinie min. - Brat ją bije, rodzice się nią nie interesują i ją dyskryminują , wójek ją "dotykał", oraz w jej domu ciągle są kłótnie . Ma starszą siostrę ale ona ma swoją rodzinę i nie za bardzo się nią przejmuje. Nie wiem co powinnam zrobić, proszę o poradę, ponieważ mówi że myśli o samobójstwie , a ja jedyne na co wpadłam to cytaty z Bibli...

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu dowiedziałem się że moja przyjaciółka się tnie , dowiedziałem się, że to z powodu jej matki . Dziewczyna mieszka z nią i starszym bratem , ojca nigdy nie widziała. Jej problemy zaczęły się jakiś rok temu , w tedy matka powiedziała jej że ją nie kocha i żałuje że w ogóle ją urodziła, podobno regularnie to mówi i traktuje jak powietrze. Dziewczyna nie chce pomocy od nikogo i twierdzi że jej nie potrzebuje , nie wiem jak jej pomóc a zauważyłem że częstotliwość pojawiania się ran rośnie... Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Ile koleżanka ma lat? Spróbuj ją zapewnić, że jest ważna i że nie może się poddać. Zachęć ją do wizyty u psychologa, np. szkolnego albo w Centrum Interwencji Kryzysowej. Możesz jej też podpowiedzieć, by zadzwoniła pod darmowy anonimowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111. Tam pracują osoby, które wysłuchają jej problemów i doradzą, co robić dalej, gdzie się udać, by otrzymać konkretne wsparcie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...