Skocz do zawartości
Forum

Picie alkoholu przez trzynastolatka


Gość kizek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imie Kasia. Wydaje mi się że mój 13-letni syn - Karol sobie popija z kolegami. Nie raz czułam od niego i jego kolegi piwo jak byli w domu. Jestem bardzo zaniepokojona. Rozmawiałam o tym z mężem ale on twierdzi, że to normalne u nastolatków. Mąż mówi że jak spróbował piwa to się nic nie stało.Mój mąż sobie to lekceważy. Jak wytłumaczyć Karolowi że alkohol to zguba? Może porozmawiać z mamą Karola kolegi? Proszę o pomoc jak powinnam w tej sytuacji postąpić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam:) Jestem trzeźwą alkoholiczką i będąc na twoim miejscu z pewnością próbowałabym coś z tym problemem zrobić. Alkohol uzależnia i powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu, a tu wyjątkowo młody umysł. Nie potrafię powiedzieć, co należy w takiej sytuacji zrobić, ale na pewno jest to bardzo poważna sprawa i dobrze gdybyś porozmawiała o tym z fachowcem. Są ośrodki przeciwdziałania i leczenia uzależnień, tam pracują specjaliści, którzy z pewnością podsuną najlepsze rozwiązanie. Może wspólnie z mężem poczytacie w internecie na temat uzależnienia od alkoholu, zniszczeń, które powoduje, zarówno psychicznych jak i fizycznych. Nie chcę udzielać rad, bo nie jestem fachowcem, ale z własnego doświadczenia wiem, że gdyby rzetelna wiedza na temat szkodliwości picia alkoholu była rozpowszechniona wśród dorosłych, to i dzieci nie sięgałyby po alkohol. Wierzę, że uda ci się znaleźć pomoc w tej ważnej sprawie, nie odpuszczaj, trzymam kciuki i pozdrawiam cieplusio.

Odnośnik do komentarza

Jesli masz podejrzenia, że Twój syn pije alkohol, powinnaś powiedzieć o tym rodzicom jego kolegi. Chłopcy powinni byc rozdzieleni na jakiś czas, jeśli zajdzie taka potrzeba, ograniczenie w kontaktach z innymi rówieśnikami którzy piją i warto zaproponować rozmowę z psychologiem na ten temat. Twój mąż nie ma racji. Od jednego piwa się zaczyna, a potem popada się w alkoholizm, to pierwsza sprawa, a druga jest taka, że syn ma 13 lat jesli się upije i złapie go policja - łamie prawo. Rodzice, którzy o tym wiedza a nie interweniują, mogą byc pociągnięci do odpowiedzialności za brak opieki nad dzieckiem. Sprawa może trafić do sądu i przydzielony zostanie kurator. Lekceważąc popijanie alkoholu przez syna, narażacie nie tylko jego zdrowie i przyszłość ale i łamiecie prawo. Porady na temat tego co robić kiedy dzieci piją, możecie uzyskac pod poniższym numerem telefonu. Powodzenia!

POMARAŃCZOWA LINIA
tel. 0801 140 068
Pomaga rodzicom, których dzieci upijają się
codziennie w godz. 16.00 - 21.00

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...