Skocz do zawartości
Forum

wyrzuty sumienia


Gość 18latek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem Mirek, mam 18 lat. Mój problem to wyrzuty sumienia, które doprowadzają do płaczu i nielubienia samego siebie.
Chodzi o to, że będąc dzieckiem 7-8 lat, ,,bawiłem się" z moim kotkiem. Tak tłumaczyli rodzice. W rzeczywistości krzywdziłem mojego kota. Zdarzało mi się podduszać, rzucałem, biłem i straszyłem butem czy innymi rzeczami. Ze łzami w oczach przypominam te okropieństwo.
Wraz z wiekiem przestałem dokuczać mojemu zwierzątku. Dzisiaj nie jestem w stanie podnieść ręki ani żadnej rzeczy na kotka. Bardzo pokochałem moją kotkę, dbam o nią, nie do przesady, ale ma wygodne życie. Chcę jakoś naprawić tę krzywdę mojemu kociakowi.
Jednak wyrzuty sumienia pozostały. Czy są sposoby, aby ich się pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna507

Tak. Wybaczyć sobie. To słowo ostatnio dość niezrozumiałe społecznie a szkoda. Wybaczanie jest trudne ale możliwe do osiągnięcia. Zrozumiałeś swój błąd dorosłeś itd. Teraz czas na wybaczenie samemu sobie... Byłeś niedojrzały emocjonalnie więc... Mój brat też tak miał a później żałował bo ciągle miał podlane buty w akcie zemsty :D Dobrze że zrozumiałeś swój błąd a to bardzo dużo ;)
Pozdrawiam J...

Odnośnik do komentarza

Hej jak byłem mały to też dokuczałem mojej kotce i trwało to parę lat byłem głupi i nie wyżywałem byłem złym człowiekiem wtedy jednak chciałem się zmienić i bardzo tego żałowałem i nie dokuczałem mojemu kotu a z czasem bardzo go po kochałem za to , że mi wybaczył wyrzuty sumienia tworzą negatywną falę energetyczną w nas zamiast tych wyrzutów sumienia możesz je przetworzyć coś w bardziej konstruktywnego np postarać się stanąć w obronie zwierząt są różne akcje i ruchy i może to przynieść wiele dobrego tobie oraz zwierzętom pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Witaj Mirku!

Najważniejsze, że zrozumiałeś swój błąd i nie krzywdzisz już swoich zwierząt. W ramach "odpokutowania win" możesz pomyśleć o jakiejś pracy na rzecz zwierząt, np. jako wolontariusz w jakimś schronisku? Nie ma sensu całe życie obwiniać się za błędy z przeszłości. Ważne, że wyciągnąłeś wnioski na przyszłość i nie popełniasz tych samych błędów. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...