Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od marihuany u nastolatka


Gość ukash

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam na inię Łukasz. od 14 lat pale marihuanę i niby wszystko jest w porządku tylko problem pojawia się kiedy odstawiam marihuanę. Marihuana nigdy mi nie przeszkadzała w życiu a wręcz przeciwnie to dzięki niej nie wpadłem w nałóg ciężkich narkotyków. nigdy nie miałem problemów przez marihuanę, nie zwiększyłem nigdy dawki marihuany i nie miałem nigdy myśli typu że muszę zapalić bo coś tam coś tam.. jak pisałem problem pojawia sie kiedy odstawiam marihuanę, w tedy wali mi się wszystko.. Byłem z dziewczyną 5 lat, mamy wspaniałego dwulatka, miałem dobrą pracę dużo znajomych i z rodziną układało mi się wszystko dobrze. Odkąd przestałem palić straciłem pracę, z dziewczyną mi się w ogóle nie układa, z rodzina wiecznie się kłócę i nie widzę perspektyw na zmianę na lepsze.. wiem że jestem nadpobudliwy (od dziecka) i wydaje mi się ze marihuana regulowała u mnie poziom tego problemu. Pracę traciłem w życiu trzy razy nie długo po tym jak przestawałem palić. Dziś jestem bezrobotnym, nie potrafię się odnaleść w społeczeństwie, mam kłopoty ze spaniem, zauważyłem że jestem coraz częściej agresywny, boję sie wyjść do ludzi i nie chce żeby lekarze przepisali mi chemiczne leki uspokajające bo wiem że w mojej nadpobudliwości jest problem. Jestem racjonalistą i zawsze czytam na dany temat dostępne informacje te za jak równie te przeciw. Dużo czytałem o marihuanie i narkotykach żeby mieć świadomość z czym mam do czynienia ale mojego problemu nie potrafię rozwiązać a wręcz przeciwnie słyszę tyko ze jestem ćpun i jeszcze gorsze rzeczy.. co mam począć.. czy wrócić do palenia bo wszysko dobrze byłe gdy paliłem czy szukać rozwiązania w inny sposób?? dziękuje za przeczytanie i mam nadzieje ze ktoś mi pomoże lub przy najmniej odpisze że rozumie mój problem.. pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Gość liolekfrfrfrfrf

to są skutki uzależnienia - gdy odstawiasz palenia zaczyna brakować tego Twojemu organizmowi, więc nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że stajesz się nerwowy i agresywny, wszystko cię wkurza itd. Doskonale widać to z boku - efekt - stosunki z bliskimi zaczynają szwankować. Powinieneś udać się po pomoc do psychologa - stan ten (pod warunkiem, że nie będziesz palił !! ) z czasem minie, i znów wróci do normy, ale to trochę musi potrwać. z czasem tez relacjee ze znajomymi i bliskimi zaczna wracać na normalny tor. Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza

Odstawiłeś palenie i teraz niestety ponosisz skutki palenia: problemy ze snem, trudności w odnalezieniu sie w społeczeństwie, trudności w relacjach itd. Jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do poradni leczenia zdrowia psychicznego i uzależnień, aby rozpocząć terapię, dzięki której będziesz mógł normalnie funkcjonować w społeczeństwie. 14 lat to bardzo długo, a objawy palenia marihuany mogą się nasilać. Należą do nich np. stany lękowe. Moim zdaniem, powinieneś więc rozpocząć terapię i to jak najszybciej, aby uniknąć ewentualnych dodatkowych skutków palenia. Podaję Ci numery telefonów, pod którymi możesz uzyskać porady, jak krok po kroku uwolnić się na zawsze od marihuany:

DLA RODZIN Z PROBLEMEM NARKOTYKOWYM
tel. O801 109 696 tel. 022 844 44 70
Poradnia Profilaktyczno-Społeczna "Powrót z U"
Warszawa ul.Puławska 120/124
poniedziałek - sobota w godz. 10.00 – 20.00

MOKOTOWSKI OŚRODEK PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM
tel. O800 479 064 lub tel. 022 646 82 99
codziennie w godz. 9.00 - 20.00

NARKOTYKI - NARKOMANIA
tel. 0801 199 990
Ogólnopolski Telefon Zaufania
codziennie w godz. 16.00 - 21.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...