Skocz do zawartości
Forum

Szkoła


Gość cez9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat i duży problem ze szkołą. Ciężko to opisać. Chodzę do technikum na kierunek który mnie interesuje problem w tym, że moja frekwencja jest strasznie słaba. Mam lęk przed szkołą, ocenami.. problemy z poznawaniem się z nowymi ludźmi. W gimnazjum tak nie miałem. Problem nie leży w tym, że nie chce mi się chodzić czy coś.. po prostu się boje. Zaczęło się od tego, że nie chodziłem na sprawdziany, a teraz mam nkl z niektórych przedmiotów. Strasznie nie lubię jak koledzy z klasy patrza na mnie gdy pojawiam się w szkole i komentują.. odstrasza mnie to od pójścia na zajęcia. Nie wiem czy to też ma jakieś znaczenie, ale od dłuższego czasu kłócę się z dziewczyną i przez to też gorzej się czuje. Myślę, że ta trudność z zapoznawaniem się z nowymi ludźmi może być związana z niską samooceną.. pewnie nie jedna osoba tutaj pomyśli, że jestem jakimś nerdem i nie chodzę do szkoły, bo muszę grać w gry.. niestety tak nie jest. Problem jest dużo poważniejszy, a ja nie potrafie sobie z nim poradzić.. co mam ze sobą zrobic? coraz częściej myślę o skończeniu ze sobą.. niby mama mnie wspiera, ale ojciec jak dowiaduje się o złych ocenach czy o tym, że nie chodzę to drze na mnie mordę, obraża.. tak poza tym kiedy jest na mnie zły to go przy mnie nigdy nie ma. proszę o pomoc..

Odnośnik do komentarza

Powinieneś pogadac z psychologiem albo pedagogiem szkolnym. On pomoże Ci uporaĉ się z lekami, niską samooceną itp. Dobrze byłoby też pogadać z rodzicami, żeby Ci pomogli i pogadali także z nauczycielami. Jesli zdiagnozują u ciebie fobię szkolną to możesz staraĉ się o indywidualny tok nauczania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...