Skocz do zawartości
Forum

Niechęć partnera do rozmów z jego matką


Gość Marlin2000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marlin2000

Witam, Od jakiegoś czasu jestem w związku z 26 letnim mężczyzną ja mam 21. Dodam że wychowywał się bez ojca bo ten zostawił rodzinę gdy mój partner miał kilka lat. Niedawno postanowił zaprosić mnie do swojego domu, myślał ze będziemy sami, niespodziewanie przyszła jego mama a że normalne obyczaje tak nakazują przedstawiłam się i chwilę porozmawiałyśmy. Bardzo miła i sympatyczna osoba. Ale On po naszej skończonej rozmowie wpadł w szał... zaczął krzyczeć że zakazuje mi jakichkolwiek rozmów z jego mamą.... Powiedział że w przeciwnym razie będziemy musieli się rozstać. Z jego wcześniejszych opowiadań wyglądało na to że ich relacje są dobre... Nie mam pojęcia co mogło wywołać taką reakcję. Gdy zapytałam nie chciał o tym rozmawiać... Był zmieszany. Powiedział jedynie że takie rozmowy nie służą niczemu dobremu.Spotykam się z czymś takim po raz pierwszy. Może wy pomożecie mi wpaść na jakiś trop... pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Gość psychoterapeuta Jakub Bieniecki

Widzę kilka kwestii, choć trudno tu o pewnik. Jedno, to stosunek jaki matka ma do ojca. Może ma żal, może nim gardzi, z tego względu, że odszedł, a jeśli nawet nie, to Pani partner może mieć na to taki pomysł. Wtedy obawia się, że pozna Pani prawdę o ojcu, o relacji ojca z żoną i synem - a to jest wizerunek, w którym odzwierciedla się syn (nieświadomie). Mówiąc krótko i prosto z mostu - obawia się, że Pani pozna kim jest partner poprzez postać ojca.

Inna rzecz może być taka, że niechęć relacji matki do partnerki może pokazywać matce zdradę syna. Bo przcież jeśli ojca nie było, to matka mogła obstawiać go w roli swojego partnera. Wtedy syn może mieć lęk przed poczuciem zdradzania matki, a co za tym idzie, poczuciem utraty miłości i poczucia winy. Tu widzę ten warunek: albo Ty albo ona (będziemy musieli się rozstać).

No i taki nieświadomy lęk może być przed ujawnieniem w rozmowie z mamą partnera, że jest właśnie uwikłany w taką relację partnerską z matką. Nic bardziej nie wkurza synów jak właśnie oddalanie mu ojca i stawianie go przez matkę na miejscu partnera. Proszę sobie wyobrazić ogrom wstydu przy odkryciu na jak takiej dynamiki...

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

Może chodzi o jakąś sprawę z przeszłości. Może jego poprzednia dziewczyna i matka miały jakieś dziwne kontakty. Trudno stwierdzić. Powinien Ci powiedzieć o co chodzi, gdyż w tej chwili wychodzi na niezrównoważoną psychicznie osobę, co jest nieco straszne...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...