Skocz do zawartości
Forum

Pomoc osobie leczącej się na zaburzenia lękowe?


Gość g...l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spinka34

Mi pomaga bliscy mi mówią, że to da się wyleczyć, gdy w trakcie ataku paniki ktos mnie przytula. Staraj się tez angazowac tę osobę w jakies zajęcia zajmujące czas-wspólne uprawianie sportu, wspólne wyjścia . Niech ta osoba nie spędza czasu w łóżku bo to najgorsze co może byc i tylko potęguje lęk.

Odnośnik do komentarza

Cześć. Osoba chora na zaburzenia lękowe powinna czuć wsparcie bliskich jej osób, powinna czuć że nie jest z tym wszystkim sama. Również jak już zostało wyżej powiedziane nie powinna leżeć w łóżku i zostawać sama bo to potęguje jej niepokój, lęk oraz natrętne myśli. Trzeba z taką osobą dużo rozmawiać, wychodzić chociażby na krótki spacer. Trzeba wytłumaczyć, że z tej choroby da się wyleczyć, wizyta u psychologa jest konieczna a później może terapia grupowa?

Odnośnik do komentarza
Gość Martaaaaaaaa

Witam,
przede wszystkim zaproponuj wizytę u specjalisty - psychologa. Tylko diagnoza i wdrożenie odpowiedniego leczenia, często połączenia farmakoterapii z psychoterapią przynosi rezultaty. Sieć wsparcia oczywiście odgrywa istotną rolę w procesie leczenia i zdrowienia. Pozdrawiam psycholog specjalność kliniczna, interwent kryzysowy, psychoonkolog.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...