Skocz do zawartości
Forum

Czy to jest autyzm?


Gość Gemi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trudnosc z porozumiewaniem się z drugim człowiekiem odkąd pamiętam. Z chęcią na kontakt z kimś bywa roznie, czasami wolę być sam, a czasami mam ochotę wkrecic się w jakąś grupę, tylko wtedy trudno jest mi zacząć rozmowę i nie mogę znaleźć dobrych słów na odpowiedź. Kontakt wzrokowy - pamiętam jak kiedyś podczas jazdy samochodem odwracalem głowę ojca, żeby patrzył się na mnie, a teraz gdy ktoś chce nawiązać ze mną kontakt wzrokowy, mój wzrok wędruje na podłogę. Dodam, że nauka przychodzi mi dość łatwo (4, 5 bez nauki w domu), dodatkowo grając w jakąś grę natychmiast staję się w nią dobry przewyższając większość graczy (podobno autyzm objawia się jakimiś zdolnościami). Czy to jest autyzm? Jak otworzyć się do ludzi? Czuje jak moja samoocena spada z dnia na dzień. Rozmawiam ze znajomymi z gry (poznalismy się kilka lat temu i regularnie rozmawiamy na ts), jednak nie wnoszę tam nic nowego i odzywam się rzadziej niż reszta.

Odnośnik do komentarza

Gemi, autyzm jest zaburzeniem całościowym i objawia się we wczesnych etapach rozwoju. U Ciebie czegoś takiego nie ma. Owszem, być może masz trudności w komunikacji z ludźmi, wolisz być sam niż w grupie i unikasz kontaktu wzrokowego, ale to nie wystarczy, by rozpoznać autyzm. Jeśli martwi Cię Twój obniżający się nastrój i pozostałe "dziwne" objawy, możesz skonsultować się ze specjalistą. Przez Internet diagnozy nie da się postawić, ale bardzo wątpię, że masz autyzm. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...