Skocz do zawartości
Forum

Zlosliwy charakter - szkodze sobie i innym.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat i uwazam ze mam zlosliwy charakter gdyz po ukonczeniu technikum bez zdania matury caly rok skupilem sie na zarabianiu jak najwiekszej ilosci pieniedzy. Zmienialem prace by miec wyzsze stawki. Zaczolem sie ubierac modnie. Na poczatku mocno myslalem ze tylko pieniedzmi i wygladem przyciagne do siebie dziewczyny.
Sam uwazam ze mam zle postrzeganie swiata.
Nie rozumiem tego ze gdy chocby pracuje to ludzi to wkurza , a gdy ktos ma lepsza prace odemnie to sie wywyzsza. Jakchetniej to chcialbym wszystkim robic na zlosc i sporo zarabiac.
Zauwazylem ze inni ludzie gdy ze soba rozmawiaja to przy poznawaniu chwile sie przejmuja kto jest od kogos w czyms lepszy, ale pozniej jakos sie potrafia dogadac. Ja mam w glowie tylko zarabianie pieniedzy lub co zrobic by wiecej zarobic. Przez to ciagle myslenie nawet bylem zmulony i nie moglem spac. Jest to dla mnie uciazliwe bo mimo ze wydaje sie otwarty to trudno mi jednak zawrzec znajomosci z ludzmi by potem z nich korzystac :/

Odnośnik do komentarza

Opanowicz94, chęć zarabiania dużych pieniędzy sama w sobie nie jest zła. U Ciebie problem polega na tym, że chcesz zarabiać sporo kasy jakby na złość innym, by pokazać, że jesteś od kogoś lepszy, bogatszy, lepiej sytuowany. Potrzeba posiadania nie jest zła. Kiepska jest motywacja do zarabiania pieniędzy. Podejrzewam, że masz zaniżone poczucie własnej wartości, które próbujesz sobie zrekompensować pieniędzmi i udowodnić sobie i innym, że jesteś coś wart, bo masz kasę. Proponuję popracować nad samoocenę. Kiedy polubisz siebie, łatwiej Ci będzie nawiązywać znajomości z innymi ludźmi. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...