Skocz do zawartości
Forum

lęki


Gość zaniepokojona56

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaniepokojona56

Witam. Mam od pewnego czasu dziwne fobie/lęki. Mianowicie mam wrażenie, że w tłumie, w kościele, w szkole ludzie patrzą się na mnie ale tak nie jest. Nie mam wrażenia, że mnie obmawiają czy się ze mnie śmieją, po prostu patrzą. Ale gdy podniose głowę i chce zobaczyć czy ta osoba sie patrzy, ona jest np. zwrócona w inną stronę. Nie wiem czemu mam taką obsesję. Drugi mój lęk jest trochę dziwny. Gdy idę wśród wielu ludzi mam wrażenie, że zaraz upadnę, że moje nogi nagle przestaną się poruszać, tak jakbym zapomniała jak się chodzi.
Ostatni mój lęk to lęk przed mężczyznami. Głównie starszymi ode mnie. Boje się, że się na mnie patrzą i ze moga mi coś zrobić.
Czemu boje się tych rzeczy? Co ppwinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza

zaniepokojona56, od jak dawna towarzyszą Ci te lęki? Czy ostatnio stało się coś w Twoim życiu, co mogłoby uzasadniać Twoje stany lękowe? Czy oprócz lęków masz inne niepokojące objawy, np. somatyczne? Jeżeli lęki będą trwać i się pogłębiać, sugerowałabym konsultację u psychologa albo psychiatry. Być może to początek zaburzeń nerwicowych, ale trzeba to sprawdzić. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...