Skocz do zawartości
Forum

Mowa ciała


Gość abejotdeef

Rekomendowane odpowiedzi

Gość abejotdeef

Witam. Od jakiegos czasu interesuję się psychologią, ostatnio zwlaszcza mowa ciała. Probuje rozszyfrować dwie osoby:

Pierwsza osoba-mezczyzna (obcy)
Jakis zamkniety w sobie choc mily.Mowie cos, ale praktycznie nic nie odpowiadał aż niezręcznie się poczułam. Tak jakby do konca nie był sobą, odniosłam wrażenie, że naśladuje mnie, dopasowuje się do mnie, takie same gesty itp. ale nie prowadzil dyskusji, mialam nawet wrazenie jakby mnie olewał. Tzn niby patrzył ale mowil tylko jak go o coś zapytałam albo sam zaczynał jakieś swoje tematy.
Zarzucilam zartem,a on nic.
Nie byl spontaniczny.Przez to nie moglam zlapac z nim dobrego kontaktu,rozmijalismy sie....
Lekki uśmieszek na twarzy.Patrzyl w oczy. I strasznie szybko i w dodatku glosno oddychal.

Pomyslalam,ze moze jakis zakompleksiony, albo ze mnie się nabijał i z grzeczności po prostu takie zaczynanie tematów, moze go nudzilam? Jestem zywą osoba, gaduła ...
Tak jeszcze pomyslalam,ze faktycznie nie polubil mnie, ale to nasladowanie a zarazem jakby napiecie w nim ,ktore probowal okielznac, moze tez się zna na mowie ciała i swiadomie to kontrolowal . Dziwny przypadek

Osoba druga- kobieta(kolezanka)
Rozmawiamy, ona gestykuluje, lekki usmieszek na twarzy i oczami jezdzila w prawo non stop. Udzielała się w rozmowie,byla bardziej spontaniczna. Interesowala się tym o czym mówię, nasladowala moje gesty.

nie byla spieta,a rozluzniona, mowila zywotnie ale chyba momentami mnie oklamywala (oczy) poza tym raczej dobre intencje

Czy znalazlaby sie osoba ktora skorygowala by to ?

Odnośnik do komentarza

Witaj abejotdeef :)

Z takimi pytaniami równie dobrze możesz się skierować do pani w dziale mięsnym. :D Aby ocenić takie zachowania mimo wszystko trzeba je widzieć. Trudno się odnieść tylko do opisu. Na necie jest wiele o mowie ciała. Tam sobie poszukaj odpowiedzi.

Na marginesie dodam, że gdy facet szybko i głośno oddycha to najwyraźniej ma problem piętro wyżej lub niżej. :)))

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Gość Miśkaaaaaaaa

Mowa ciała obejmuje zwykle takie komunikaty niewerbalne, jak: gesty i ruchy ciała, mimika, postawa i ukierunkowanie ciała, ruchy oczu i odruch źreniczny, sposób używania przestrzeni interpersonalnej i in.[1]

Do mowy ciała nie zalicza się takich komunikatów jak niewerbalne aspekty mowy (np. tembr głosu, sposób używania i wypowiadania słów, pomyłki językowe itd.) Nie jest jasny status takich komunikatów, jak: ubiór, makijaż czy przedmioty, które niosą dodatkową informację (np. zegarek, okulary, typ samochodu, którym się jeździ, etc.), a także np. kontaktu wzrokowego, który jest komunikatem interakcyjnym. Podobnie terytorialne zachowania i sposób organizowania przestrzeni trwałej i przestrzeni półtrwałej wokół siebie niosą informację niewerbalną, jednak nie są mową ciała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...